Pro svůj elegantní vzhled a neocenitelné vlastnosti patří masivní dřevěné podlahy ke stále oblíbenějším interiérovým prvkům. Kromě toho, že zateplí a zútulní doslova každou místnost v domě, patří k jejich hlavním přednostem také nadčasovost a snadná údržba. Nechte se inspirovat jejich přirozenou krásou i vy!

Masivní dřevěné podlahy jsou dávno ověřenou a oblíbenou klasikou. Jsou krásné, zútulní každý prostor a výborně se udržují. Mezi základní materiály patří dřevo jehličnatých a listnatých dřevin. Každý druh má svoje specifické vlastnosti, což ovlivňuje možnosti jeho využití. Měkké dřevo je takové, které se snáze opracovává, pochází většinou z jehličnatých stromů (smrk, jedle aj.), zatímco tvrdé dřevo se získává hlavně z listnatých stromů (dub, buk, bříza, třešeň aj.). Na podlahy jsou využívány jak měkké, tak tvrdé dřeviny.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Podlaha až na věky...

Masivní dřevěná podlaha Classic (Parador), pinie sukatá natur, cena u prodejce (ASKO).Protože dřevo tzv. pracuje (reaguje na okolní vlivy), je důležité v domě udržovat optimální vlhkost a teplotu. Jinak hrozí, že podlaha nabobtná, seschne, či dokonce popraská. Předejít tomu můžete také správnou povrchovou úpravou. Můžeme volit mezi olejem, voskem a lakem. Dá se říct, že masivní podlaha je věčná. Pokud ji poškrábete či prošlapete, můžete ji plně renovovat broušením. To je ideální provádět jednou za osm let.

Je libo exotiku?

Vybírat již nemusíme pouze z evropských dřevin, ale také z exotických, pocházejících třeba z Asie, Jižní Ameriky či Afriky. Již za poměrně příznivé ceny si můžete dovolit vůni dálek i ve vašem obývacím pokoji. Exotické dřeviny mají vysokou tvrdost, a tedy i zvýšenou odolnost. Na první pohled se ale od těch domácích liší především nezvyklými barvami a kresbou.
Mezi nejčastěji používané exotické dřeviny pro podlahy patří například teak, merbau, kempas, wengé, jatoba nebo bambus.

text: Jana Polomová, foto: archiv firem

logo MessengerPoslat Messengerem