Ve středu 24. února byly vyhlášeny výsledky 21. ročníku soutěžní ankety pořádané časopisem MŮJ DŮM s názvem DŮM ROKU 2016. Soutěžilo se v několika kategoriích a vítěze vybírali čtenáři i odborná porota.

Podle šéfredaktorky časopisu MŮJ DŮM Markéty Klocové se po dlouhé době sešlo bez výhrad hodnocení odborné poroty a četnářů v kategorii realizovaných typových domů. "To je dost důležité, protože právě v této kategorii byly představeny domy nikoliv z říše snů, nýbrž reálně dostupné pro největší počet stavebníků v této republice," hodnotí.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěžní ankety DŮM ROKU 2016

Vítězem se stal dům, který zdařile navazuje na tradici našich klasických venkovských stavení, s příjemným sklonem šedé plechové střechy a zajímavou kombinací bílé omítky a dřevěného obkladu na fasádě.

"Na tradici, ovšem úplně jinou, navazuje i Dům roku, který čtenáři zvolili v kategorii Individuálních domů," pokračuje šéfredaktorka. Jedná se o novostavbu, kterou majitel i architekti pojali jako poctu funkcionalismu, a to od exteriéru až po interiér, ovšem s využitím moderních poznatků a technologií. "Výsledkem je dílo, které bere dech a nabízí skutečně nadstandardní bydlení," dodává.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěžní ankety DŮM ROKU 2016

Ačkoli odborná porota nakonec vyzdvihla jiný dům s prvky inspirovanými japonskou architekturou, i novodobý funkcionalismus vycházející z funkcionalismu prvorepublikového se u ní umístil vysoko na žebříčku hodnocených.

Redakce časopisu MŮJ DŮM už chystá nový, dvaadvacátý ročník soutěže. Pokud jste tedy sami postavili zajímavý dům nebo o nějakém takovém domě ve svém okolí víte, budeme rádi, pokud nás na něj upozorníte. Pošlete na email md@bmczech.cz fotografii takového domu se svým komentářem. Redaktoři nejhezčí domy navštíví, nafotí a zařadí do ankety DŮM ROKU 2017. Ti nejpilnější z vás se mohou stát MŮJ DŮM Agenty" a získat zajímavou odměnu.

Foťte, komentujte a posílejte :-)Máte rádi architekturu a všímáte si zajímavých domů, staveb a jiných souvisejících počinů tam, kde žijete a pracujete?

Podělte se o své objevy s námi a ostatními čtenáři...

...a staňte se MŮJ DŮM Agentem! :-)

Text a foto: Veronika Mannová

logo MessengerPoslat Messengerem