Blíží se Vánoce a to je kromě pečení, uklízení a shánění dárků také čas firemních večírků. Nad sklenkou vína nebo při jízdě na bobu můžete s kolegy probrat i ožehavá témata, na která se při běžném pracovním provozu nedostane čas. I na večírku musíte ale neustále pamatovat na svoji image a nedopustit se žádného faux-pas.  

„Tanec některých dam na barovém pultu není výjimečný. Pár dvojic se tu již dokonce sblížilo, i když ne přímo v dráze," říká Michal Sadil, ředitel Bobové dráhy Prosek. Přinášíme večírkové desatero, kterým je dobré se během večírkové sezóny řídit.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

celý text

1) Před odchodem na večírek zkontrolujte, jaký je pro akci vyžadován dress code, tedy vhodné oblečení. Vyhnete se tak situaci, kdy všichni budou v šatech a vy v džínách a naopak.

2) V případě firemních večírků neplatí, že správná „hvězda" přijde později. Většina akcí totiž začíná projevem někoho z vedoucích představitelů společnosti a přijít až v jeho průběhu nebo dokonce po něm rozhodně plusové body nepřinese.

3) Nečekejte s jídlem na raut. Najezte se alespoň trochu předem! Nebudete za největšího jedlíka a navíc pomůžete štíhlé linii. Ochutnávejte vše podle libosti, nezapomeňte to ale prokládat společenskou konverzací.

Na firemní večírky chodí rádo jen 16 % zaměstnanců

Podle průzkumu pouze 16 % zaměstnanců rádo navštěvuje večírky a další akce organizované jejich zaměstnavatelem. Téměř třetina zaměstnanců uvedla, že na firemní „mecheche" chodí jen, když na to mají náladu. Firemní večírek je přitom důležitý nástroj, díky kterému se posiluje kolektiv. Zároveň je to možnost se neformálně setkat s vedením společnosti či kolegy z jiných oddělení. K motivování zaměstnanců večírek navštívit dnes už obvykle nestačí jen chlebíčky a rozlévané víno zdarma. Firmy proto přichází s netradičními místy i programem.

Firemní večírek je zároveň nástrojem interní komunikace. Zaměstnanci mohou se svými nadřízenými volněji prodiskutovat stav na pracovišti a například dát zajímavé podněty pro změny. Vnímání názorů svých zaměstnanců může firmě přinést cenné informace a celkově zlepšovat atmosféru na pracovišti.

Pět úžasně mastných řízků

4) Nepočítejte s tím, že když jste na rautu snědli pět úžasně mastných řízků, žádná opice vám nehrozí! Ano, je dobré mít v žaludku pověstný „základ", ale před opilostí vás nezachrání!

5) Prokládejte alkohol nealkoholickými nápoji, nejlépe vodou. Předejdete tak opilosti a trapasům, ale i nevolnosti způsobené překyselením žaludku.

6) Pokud jste hvězda večírků či lev salónů, na firemní akci se držte raději na uzdě. O celém večeru se ještě povedou dlouhé debaty další dny v práci. Jistě nestojíte o pověst nejhlučnějšího zaměstnance.

Nemilé překvapení?

7) Upřímnost je sice fajn, i u ní je však třeba hlídat tu správnou míru. Alkohol velmi snižuje schopnost úsudku. Pokud vás tedy napadne o půlnoci v podnapilém stavu říkat šéfovi, co dělá špatně, i když třeba s dobrým úmyslem, může vás ráno kromě bolehlavu čekat i další nemilé překvapení.

8) Pečlivě zvažte také nabídky k tykání. I ty je lepší nechat na vhodnou příležitost za střízliva.

Více článků najdete na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Pod drobnohledem svých kolegů?

9) Líbí se vám už dlouho nějaký kolega či kolegyně? Firemní večírek je určitě dobrá příležitost na to se blíže poznat. Pamatujte ale na to, že jste určitě pod drobnohledem svých kolegů, kteří vaši aktivitu řádně zhodnotí další den v práci. Zkoušet se sblížit se šéfem je jasná cesta k problémům.

10) I přesto, že se musíte stále hlídat, večírek s kolegy si užijte. Je to dobrý relax, který vám dodá sílu zase se pustit do práce.

text: www.mujdum.cz, foto: restaurace-bobovka.cz

logo MessengerPoslat Messengerem