Přinášíme vám přehled nejzajímavějších akcí plánovaných do konce května po celé republice. Témat bude nepřeberně, ale pokud bychom si měli vybrat, zmínili bychom mezi aktuálně nejpopulárnějšími především dřevostavby, pasivní stavění, dotace na úsporné bydlení a nové technologie. Za pozornost stojí nejen velké akce, ale i menší regionální výstavy a veletrhy, protože právě tam máte šanci potkat například budoucího stavitele vašeho domu.

Všechny zmíněné akce najdete také v naší aplikaci Kalendář (Google) na našem sesterském webu Dům & Byt v rubrice AKCE. V kalendáři si můžete vyhledat, co se kde děje zajímavého v daný den, týden či měsíc, a zkopírovat si událost, která se vám zalíbí, do vlastního osobního či pracovního kalendáře.

STAVEBNÍ VELETRHY, VÝSTAVY A JINÉ AKCE - JARO 2016

4.2. až 7.2. Praha - Výstaviště Holešovice

Dřevostavby 2016 souběžně s veletrhem Moderní vytápění, krby a kamna a Izoterm... a při té příležitosti můžete navštívit také výstavu Umění dřeva.

12.2. až 13.2. Hodonín

Stavíme Bydlíme HodonínTradiční stavební výstava pro region Slovácka. Spádový region je nejen Hodonínsko, ale i Břeclavsko, Strážnice, Veselí nad Moravou a Kyjovsko. Doprovodný program na téma Kotlíkové dotace, Nová zelená úsporám a další.

17.2. až 18.2. Jihlava

Stavíme Bydlíme JihlavaKrajská stavební výstava je tradičně v centru pozornosti stavebníků na Vysočině. Přednášky na téma Nová zelená úsporám. Spolu s výstavou v Třebíči vystavovatelé zmapují zájem a poptávky v celém Kraji Vysočina.

18.2. až 20.2. Lysá nad Labem

Stavitel 2016 - společně s výstavou Dveře, okna, schody a Řemesla

25.2. až 27.2. Ostrava - Černá louka

Střechy, stavba 2016 společně s výstavou Výtahy a zdvihací technika 2016 ...a možností vyhrát ocelovou skandinávskou střechu.

26.2. až 27.2. Uherské Hradiště

Stavíme Bydlíme Uherské Hradiště. Trojměstí Uherské Hradiště, Staré Město a Kunovice + regiony Veselí nad Moravou, Uherský Brod, Luhačovice, Otrokovice – to je vydatný zdroj zájemců o stavbu a rekonstrukce. 

1.3. až 4.3. Praha - Výstaviště Letňany

AQUA THERM Praha 2016. 21. mezinárodní odborný veletrh vytápěcí, ventilační, klimatizační, měřící, regulační, sanitární a ekologické techniky.

3.3. až 5.3. Pardubice - Výstavní centrum IDEON

Pardubická stavební výstava - jaro 2016

16.3. až 17.3. Svitavy

Stavíme Bydlíme SvitavyNa Svitavsku a Orlicku lidé staví, opravují, rekonstruují – přijeďte na výstavu a nabídněte jim své služby. Zájemci a stavebníci – přijďte na výstavu, kde získáte přehled o novinkách, konzultace, informace a nejlepší nabídky.

17.3. až 19.3. Zlín - Sportovní hala Euronics

STAVEBNICTVÍ-THERM 2016Veletrh vznikl sloučením dvou veletrhů. STAVEBNICTVÍ, veletrhu stavebních materiálů, techniky, řemesel, projekčních a stavebních firem a THERM, veletrhu vytápění, klimatizace a regulace. Sloučení obou veletrhů, jejichž nomenklatura se v nejširších souvislostech prolíná, umožňuje vytvořit ve stejném termínu a "pod jednou střechou" širokou a pestrou nabídku exponátů vystavovatelů pro odbornou i laickou veřejnost návštěvníků. 

17.3. až 20.3. Praha - Výstaviště Letňany

FOR HABITAT. Nebudete se nudit, ani když si na veletrh vyhradíte celý den. Tato akce nabízí prezentace a služby v následujících oborových sekcích:

STAVBA: stavba a služby pro bydlení; stavební konstrukce a dílce; stavební materiály a komponenty; okna; dveře brány, vrata; podlahoviny; elektroinstalace; vytápění, vzduchotechnika; koupelny; domácí elektrotechnika a elektrické spotřebiče a zařízení; bazény, sauny a wellness; moderní technologie v bydlení; rekonstrukce, renovace, vestavby a údržba.

BYTOVÉ DOPLŇKY: interiérové osvětlení; bytový textil; interiérové dekorace a bytové doplňky; interiérová floristika, vázy; dekoratéři, aranžéři a floristé; drobné domácí spotřebiče; stolování a kuchyňské doplňky.

Souběžně budou probíhat také veletrhy FOR FURNITUREFOR GARDEN a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY.

18.3. až 20.3. Hradec Králové - Kongresové centrum ALDIS

Hradecká stavební výstava - stavba a zahrada 2016.

31.3. až 2.4. Olomouc - Výstaviště Flora

Stavotech Olomouc.

7.4. až 8.4. Tábor

Stavíme Bydlíme TáborRegionální stavební výstava v Jižních Čechách představí nabídku výrobků a služeb pro stavebníky nejen z Táborska. Stavíte, opravujete, řešíte vytápění? Stavte se pro inspiraci.

13.4. až 14.4. Ústí nad Orlicí

Stavíme Bydlíme Ústí nad OrlicíStavební výstava pro oblast Orlických hor a okolí tradičně přitahuje zájem stavebníků a zájemců o opravy a rekonstrukce v regionu. Patříte mezi ně? Přijďte, odborníci a zkušení stavaři vám rádi poradí a doporučí vhodné řešení. 

14.4. až 17.4. Louny - Výstaviště

Dům a zahrada Louny 2016. XX. ročník prodejní a kontraktační výstavy zaměřené na úpravu a zařízení interiéru, exteriéru obydlí a potřeby pro zahrádkáře.

20.4. až 23.4. Brno - BVV

IBF - Stavební veletrhy Brno. Veletrh pokrývá prakticky všechny oblasti stavebnictví – realizace staveb, stavební řemesla a technologie, stavební materiály a výrobky, stavební stroje, stavební konstrukce – a technického zařízení budov. V letošním ročníku bude větší pozornost věnována tématům voda - sucho, osvětlení, dotace na úsporné bydlení a dřevostavby.

Souběžně bude probíhat veletrh DSB - Dřevo a stavby Brno a MOBITEX (mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu).

21.4. až 24.4. Lysá nad Labem - Výstaviště

Narcis 201615. ročník výstavy narcisů, tulipánů a dalších jarních cibulovin a zahradnické trhy.

29.4. až 30.4. Trutnov - Společenské centrum Uffo

Stavíme Bydlíme - Krkonošský veletrh Trutnov 2016Živý zájem návštěvníků i mezinárodní účast polských firem – spolu se zábavným programem dva nabité dny pro vystavovatele, kteří se chtějí ukázat a prodat v oblasti Krkonoš. Stavíte, opravujete, zahrádkaříte, nebo se jen zajímáte o novinky na trhu? Přijďte na veletrh - možná přijde i Krakonoš!

7.5. až 8.5. Kladno - Sportovní hala

Stavíme Bydlíme - Kladenský veletrh Kladno 2016Výstava na téma stavebnictví, bydlení, zahrada a hobby v hustě osídleném a příjmově nadprůměrném regionu Kladenska a Středních Čech.

12.5. až 15.5. Liberec - Výstaviště

Dům a zahrada Liberec 2016. 12. ročník prodejní a kontraktační výstavy zaměřené na úpravu a zařízení interiéru, exteriéru obydlí a potřeby pro zahrádkáře.

18.5. až 22.5. České Budějovice - Výstaviště

Hobby 2016. Pokud se jako kutilové a zahrádkáři nezabavíte v Českých Budějovicích, tak už nikde :-)

Pro pořádek uvádíme témata akce: nářadí a zařízení pro hobby a zahradu, rostliny a semena, stavebnictví, vytápění, klimatizace, ekologie, komunální a úklidová technika, zařízení a vybavení bytu, domu, potřeby pro domácnost, elektrické spotřebiče, vaření a kuchyňské potřeby, hračky, modelářství, potřeby pro sport a volný čas, chovatelství, propagační a dárkové předměty, textil, oděvy, doplňky, produkční rybářství a zpracování ryb, rybářské potřeby a zařízení pro rybáře, rybářské oblečení a obuv, krmení, nástrahy, návnady, mořský rybolov, rybářské svazy, školy, rybářská literatura, časopisy, cestovní kanceláře se specializací na rybolov, gastronomie - rybí produkty, foto, video, pobyt u vody. ...a bezplatné odborné poradny pro zahrádkáře, včelaře, kaktusáře a pěstitele.

20.5. až 22.5. Frýdek-Místek

Frýdecko-místecký veletrhVíkendový veletrh pro celou rodinu – hlavní téma stavebnictví, bydlení a také zahrada a hobby. Tradiční akce v nové hale Polárka vedle nákupního centra Frýda je cílem návštěv celých rodin z Frýdecko-Místecka. Pro ženy je určena sekce Žena a domov.

28.5. až 29.5. Opava

Opavský veletrh 2016Víkendový veletrh stavebnictví, bydlení, automobilů + zahradnictví a hobby je tradičním cílem návštěv obyvatel Opavska. Bohatý doprovodný program a Dětský den pro nejmenší návštěvníky.

Text: Veronika Mannová, Foto: Shutterstock

logo MessengerPoslat Messengerem