Každý rok se začátkem listopadu koná konference Interiéry – největší vzdělávací akce v oblasti interiérů v ČR. Ani letos tomu není jinak. Již 9. ročník proběhne ve čtvrtek 5. listopadu od 9 hodin.

Konference InteriéryLetošní rok je výjimečný – bude totiž kvůli vládním opatřením on-line a navíc bezplatně pro všechny bez jakékoli registrace. Máte tak jedinečnou možnost získat nové informace z oboru interiérů. Hlavní téma bylo dáno již koncem minulého roku a zní „doba virtuální & doba vizuální“. Hlavní organizátorka a designérka Iva Bastlová ani netušila, jak bude letos více než trefné.

Na jaké přednášky se můžete těšit?

Vystoupí zde designérka a zakladatelka organizace Czechdesign MgA. Veronika Loušová, která bude hovořit o úskalí navrhování interiérů z virtuálních podkladů, jako jsou například pdf katalogy, a dotažení projektu do reálného cíle s maximální přesností. Mezi zajímavé přednášky patří i téma barev a jejich používání v historii a dnes. Tato přednáška nese příznačný název „Šedá jako odraz naší společnosti“ a přednese ji Ing. Martin Čermák.

Zazní také příspěvek, který má za úkol interpretovat vybraná data z národních statistických úřadů zemí EU a prezentovat je ve vztahu k bydlení a interiérové tvorbě. To odkryje řadu zajímavých faktů o procesu tvorby interiérů nejen v ČR, ale i ve srovnání s okolními státy.

Zástupce Asociace virtuální a rozšíření reality přednese dnešní i budoucí možnosti projektování pomocí těchto technologií a ukáže posluchačům různé výstupy. O využití této technologie v praxi při tvorbě grafického designu bude hovořit Ing. Stanislav Mokrý, Ph.D. Podíváme se také do historie, kdy se virtuální realita ani vizualizace nepoužívaly, a přesto se tvořily krásné projekty. O tom nás přesvědčí historička umění PhDr. Dagmar Koudelková.

Speciálním hostem bude Marek Hrkal, autor knihy Odprezentuj, jehož přednáška zní „Zbořte přežité prezentační mýty“. Ta bude užitečná nejen designérům, ale téměř všem profesím, které musí umět prezentovat své výsledky práce.

Dejte si do diáře čtvrtek 5. listopadu od 9 do 14 hodin a připravte si k PC dostatek občerstvení, ať vám neunikne žádná z přednášek. Odkaz na živý přenos najdete ve čtvrtek 5. listopadu ráno na www.konference-interiery.cz.

Pozvánka na 9. ročník konference Interiéry

logo MessengerPoslat Messengerem