Sdružení Asociace chytrého bydlení pořádá 2. ročník konference pod názvem „SMART HOME ve světě Internetu věcí“, která se uskuteční 14.9.2016 v Praze, v kongresovém centru hotelu Grandior.

Sdružení Asociace chytrého bydlení pořádá 2. ročník konference pod názvem „SMART HOME ve světě Internetu věcí“, která se uskuteční 14.9.2016 v Praze, v kongresovém centru hotelu Grandior.Konference se soustředí na vliv aktuálního tématu Internetu věcí na chytré bydlení. Současně představí Chytrý domov z pohledu nejžádanějších technologií – pro úsporu energií, zabezpečení domu, zábavních systémů i moderních trendů v osvětlení. Konference je určena všem, kteří se zajímají o moderní bydlení, zvláště pro architekty, projektanty, návrháře interiérů, elektroprojektanty, stavební inženýry a další odborníky. Učastníky seznámí s možnostmi projektování chytrých domů, bytů, komerčních a dalších typů staveb. Nabídne ukázky realizací, zkušenosti z praxe i příležitost vyzkoušet si funkce chytrého domova.

„Klademe si za cíl přiravit kvalitní, hodnotnou konferenci, jak volbou témat, náplní prezentací, tak i výběrem řečníků. Posluchači, kteří váhají, zda se opět účastnit letošního ročníku se nemusí obávat, že bychom se opakovali. Dynamické odvětví, jako je Smart Home jde stále kupředu, jak v technické oblasti, tak i v růstu velikosti trhu, což potvrzují studie. Vážíme si toho, že vedle našich partnerů SAMSUNG, MIELE, AV MEDIA, SOMFY, 2N TELEKOMUNIKACE, ATREA, BASYS, ELKO EP, přijali mezi řečníky pozvání společnosti MICROSOFT, DIMENSION DATA, SMART CITY INSTITUT, PMA PARTNERS, předně také návrháři interiérů ze studia KAMIDESIGN (znáte z pořadu Jak se staví sen) a v neposlední řadě architekt JAROMÍR KOLÁŘ, který si v projektech dokáže poradit i s domy krytými zeminou,“ sděluje Jiří Konečný, předseda Asociace chytrého bydlení.

Sdružení Asociace chytrého bydlení pořádá 2. ročník konference pod názvem „SMART HOME ve světě Internetu věcí“, která se uskuteční 14.9.2016 v Praze, v kongresovém centru hotelu Grandior.

Tématicky je konference rozdělena do tří bloků: Blok 1) Smart Home ve světě Internetu věcí, Blok 2) Chytrý domov z pohledu úspor energií, bezpečí a zábavy, Blok 3) Chytré bydlení v projektech a realizacích - v nichž se budou řečníci zabývat stěžejními otázkám oblasti Smart Home:

1)      Jak ovlivňuje a bude ovlivňovat „Internet věcí“ odvětví Chytrých domů a budov?

2)      Co říkají průzkumy a studie o Smart Home?

3)      Jaké jsou nejžádanější technologie v domácnostech?

4)      Co je to energetický management? Jak lze uspořit na vytápění, ohřevu vody či větrání a přitom neomezovat svůj komfort?

5)      Jak na zabezpečení domu a prevenci před vloupáním a jiným nebezpečím.

6)      Jaká je dnešní i budoucí dimenze zábavy, komplexní ovládání AV techniky.

7)      Jaké jsou moderní trendy v osvětlení?

8)      Zkušenosti a doporučení projektování Smart Home.

9)      Projekce vzorového 3D projektu chytrého domu!

10)   Inspirace příklady realizací Smart Home – v bytech, domech, kancelářích.

Konference získala akreditaci v rámci Celoživotního vzdělávání u komory u ČKA - České komory architektů  a také ČKAIT - České komory autorizovaných inženýrů a techniků.

HLAVNÍ TÉMATA KONFERENCE:

  1. Blok: Smart Home ve světě Internetu věcí

Smart Home neboli Chytrý domov  vstoupil do nové éry «Internetu věcí». Do světa, v němž internet prochází další významnou fází vývoje pod označením „Internet of Things“ (IoT) – propojení nejen komunikace lidí, ale i nejrůznějších zařízení, spotřebičů, předmětů každodenní potřeby, průmyslových zařízení a dalších rozmanitých technologií pomocí internetové sítě a servisních služeb. Neuběhlo ještě ani deset let od toho, co byl IoT poprvé definován a my už můžeme pozorovat, jak se tato myšlenka přenáší do světa kolem nás. Monitorování vozidel, chytré parkování a navigace, systémy optimalizace dopravy, on-line sledování zásilek nebo chytrý telefon, který se v kombinaci s IoT stává nástrojem „pro vše“.  Avšak stále je to jen zlomek toho, co IoT v blízké době nabídne. Internet věcí ovlivní široké spektrum nejrůznějších oblastí – od nositelných zařízení, automobilů, chytrých domovů a budov až po chytrá města, sítě a průmysl. A co přinese anebo již přináší IoT v oblasti Smart Home? Přijďte si poslechnout a diskutovat s námi v 1. bloku konference!

  1. Blok: Chytrý domov z pohledu úspor energií, bezpečí a zábavy

Smart Home neboli Chytré bydlení představuje moderní řešení propojení spotřebičů a zařízení v jednom celku tak, aby vzájemně komunikovaly a spolupracovaly. Výsledkem je praktická domácnost, kterou lze ovládat z jednoho zařízení – ať už z domova nebo vzdáleně z chytrého telefonu či tabletu prostřednictvím internetu. Navíc propojení zařízení a spotřebičů a jejich efektivní řízení vede i k vyšším úsporám energií i času a samozřejmě zvýšení komfortu a úrovně bezpečí. Technologie pro zabezpečení domu dnes patří k základu elektroinstalací, ať už konvenčních či inteligentních. Koncept chytrého domu rozšiřuje funkce zabezpečovacích a přístupových systémů, zapojuje je do spolupráce s dalšími zařízeními v systému a zaměřuje se na prevenci před vznikem nebezpečných situací nebo škod. Snižování nadbytečné spotřeby energií je vedle soukromého zájmu vlastníků nemovitostí, především celosvětově podporovaným požadavkem s ohledem na zvyšující se nedostatek zdrojů a klimatické změny. Nemalý podíl energií  je vynakládán právě na provoz budov. Automatizace se stala účinným prostředkem efektivního energetického managementu. Ačkoli se naše představy a nároky na bydlení mohou v čase radikálně měnit, některé požadavky zůstávají stále stejné: cítit se doma v bezpečí, mít pohodlí a zábavu, příjemné klima a při tom všem neplýtvat energiemi i časem na provoz domu. Mohlo by se zdát, že tyto potřeby jdou proti sobě. Že si musíme vybrat – buď jedno nebo druhé. Ve 2. bloku konference se dozvíte, že opak je pravdou. A jak to vypadá v praxi?

  1. Blok: Chytré bydlení v projektech a realizacích

Přijďte se podívat na ukázky realizací konceptu Smart Home! Ve 3. bloku konference se můžete inspirovat ukázkami realizací v domech, bytech či v moderních firmách, kancelářích nebo i v muzeích. Mezi ukázky realizací jsme zařadili i ty méně obvyklé, například inteligentní řízení v domě krytém zeminou. Dozvíte se o zkušenostech se SmartHome a moderními technologiemi z pohledu architektů a interiérových designérů, realizačních firem i samotného uživatele.

Více informací se dozvíte na stránkách konference.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem