„Já nemám rád ploty mezi lidma. Já mám rád lidi, mezi ploty,“ říká fenomenální zpěvák a herec Vojtěch Dyk v kampani letošního festivalu Mezi ploty. Nikoho tudíž nemůže překvapit, že se právě on stane jednou z největších hvězd originální přehlídky, která mnohahektarový park pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice rozvibruje 26. a 27. května.

Nebude ale zdaleka sám: na 14 scénách tohoto velkolepého multižánrového podniku totiž vystoupí na 120 interpretů, kapel a divadel. Tomáš Klus, No Name, Xindl X, Horkýže Slíže, PSH, Mňága a Žďorp, N.O.H.A., Prago Union, Mydy Rabycad, Sto zvířat, Slza, Lenka Dusilová, Mucha, Michal Pavlíček s Monikou Načevou – to je jen malý výběr z hudebního line-upu. Není tedy sebemenších pochyb o tom, že si na své přijdou příznivci chytrých písničkářů, vyznavači rocku, hiphopu, punku a ska i milovníci alternativy a všelikých dalších směrů moderní muziky.

Letošní multižánrový festival Mezi ploty se uskuteční v areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice 26. a 27.5. (Zdroj: Meziploty.cz)

Neméně pestrá a nabitá divadelní sekce vám přinese Divadlo Bolka Polívky, Studio Ypsilon, Divadlo v Dlouhé, Husu na provázku nebo generační soubor Vosto5 na prknech Divadla za plotem, ale i vystoupení improvizátorů a stand-up komiků pod širým nebem.

A protože je festival Mezi ploty vskutku multigenerační, nemůže na něm chybět ani pořádná Rodinná zóna, plná her, soutěží, loutek, pohádek a taky kapel, které svérázným humorem oslovují jak malé, tak velké návštěvníky. Uvidíte a uslyšíte tu třeba bejbypankového Kašpárka v rohlíku, speciální dětský program kapely Sto zvířat, legendární Buchty a loutky, divadlo Ponec a mnoho dalších.

Hudební a divadelní nabídku navíc doprovodí spousta tvůrčích dílen a soutěží, workshop hypnózy v relaxační zóně Oáza, a dokonce chůze po žhavém uhlí. A to vše za tak příjemnou cenu, že by vám stěží zjednala vstup na koncert jediného populárního umělce. Podívejte se na www.meziploty.cz a přesvědčíte se, že opravdu je na co se těšit. A pak už zbývá jenom jediný úkol: najít cestu do Bohnic, zapomenout na sváry a užít si pohodovou atmosféru nejradostnějšího jarního festivalu.

Letošní multižánrový festival Mezi ploty se uskuteční v areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice 26. a 27.5. (Zdroj: Meziploty.cz)

Vstupenky na festival (jednodenní za 320 Kč, permanentka za 525 Kč) jsou k mání v předprodeji Ticketstream. Do areálu PN Bohnice se dostanete autobusem 177, 200 nebo 202, když vystoupíte na zastávce Odra. Celý program festivalu hledejte na www.meziploty.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem