Třicátý ročník mezinárodního veletrhu koberců a podlahových krytin DOMOTEX, který se uskuteční od 12. do 15. Ledna v Hannoveru, přinese mnoho novinek. Nová struktura hal a změněné obsazení výstavních ploch návštěvníkům umožní výrazně lépe se orientovat. Další novinkou je hlavní téma UNIQUE YOUNIVERSE zaměřené na megatrend individualizace. 

Veletrh DOMOTEX se rozvíjí a bude ještě atraktivnější. V hale č. 9 vznikne inspirativní svět naladěný na hlavní téma veletrhu s názvem UNIQUE YOUNIVERSE, na kterém se svými kreativními inscenacemi aktivně podílejí vystavovatelé, umělci a mladí designéři.

„Bude možné zde prožít trendy, inovace a současný lifestyle jako nikdy dříve,“ říká Dr. Andreas Gruchow, člen představenstva Deutsche Messe AG, Hannover. „Vystavovatelé i návštěvníci se mohou těšit na mnoho konkrétních podnětů, které jim pomohou dále rozvíjet obchod, odkrýt trendy a objevit novinky, které budou určovat směr jejich aktivit v nadcházejících dnech.“

Třicátý ročník mezinárodního veletrhu koberců a podlahových krytin DOMOTEX, který se uskuteční od 12. do 15. Ledna v Hannoveru, přinese mnoho novinek. Nová struktura hal a změněné obsazení výstavních ploch návštěvníkům umožní výrazně lépe se orientovat. Další novinkou je hlavní téma UNIQUE YOUNIVERSE zaměřené na megatrend individualizace.

Počet přihlášek výrazně předčil očekávání 

 „Svou účast na veletrhu DOMOTEX dosud přislíbilo více vystavovatelů než stejnou dobou v minulém roce. Také velikost zarezervované plochy výrazně předčila očekávání,“ dodává Susanne Klaproth, vedoucí projektu DOMOTEX. „Počítáme s účastí okolo 1 400 vystavovatelů asi ze 60 zemí. Největšími vystavovateli (co do velikosti plochy) jsou vedle Německa také Turecko, Indie, Belgie, Čína, Nizozemsko a Irán, dále Itálie, Egypt a USA.

Nové obsazení hal zajišťuje lepší přehlednost trhu

S novým uspořádáním hal jsou v prostoru více soustředěny jednotlivé skupiny produktů, a tak se budou moci odborní návštěvníci z velkoobchodu a maloobchodu, z oblasti architektury, interiérové architektury, řemesel, ale i z obchodu s nábytkem a zařízení lépe orientovat.

V halách č. 2 až 4 bude prezentována největší světová nabídka ručně vyráběných koberců. Strojově vyráběné tkané koberce bude možno vidět v halách č. 5 až 7. V hale č. 8 rozvinou své nejnovější kobercové kreace inovativní designéři a známé značky.

Elastické podlahové krytiny, designové krytiny/LVT a laminátové podlahy budou vystaveny v halách č. 11 a 12. Parkety a dřevěné podlahy jsou plánovány v halách č. 12 a 13.

Produkty a praktická řešení aplikační techniky a pokládky naleznou návštěvníci rovněž v hale č. 13.

Zajištěny jsou krátké cesty. Optimálně řešené je napojení na veřejnou dopravu a nový My DOMOTEX Shuttle návštěvníky i vystavovatele rychle přepraví do požadovaného cíle.  

UNIQUE YOUNIVERSE - megatrend dorazil k podlahám 

S hlavním tématem UNIQUE YOUNIVERSE se do centra pozornosti veletrhu DOMOTEX dostávají inovace a nové nápady, které reagují na trend individualizace. Stále vice lidí totiž hledá v globalizovaném a digitalizovaném světě možnosti, jak vyjádřit svou touhu po sebeurčení a jedinečnosti i ve svých čtyřech stěnách. Produkty a služby jsou proto stále více personifikovány a šity na míru potřebám kupujících.  

 „Veletrh DOMOTEX se chopil tohoto trendu, protože i podlahové krytiny je třeba přizpůsobit zvolenému životnímu stylu,“ zdůraznil A.  Gruchow.

Inspirativní svět zážitků 

Hala č. 9 je novým srdcem veletrhu DOMOTEX. Vznikne tu rozmanitý svět zážitků. Na zvláštní ploše pro „Framing Trends“ je zajištěna aktivní účast mnoha podniků tzv. Newcomer a umělců, kteří zde vytvoří kreativní inscenace rozdělené do čtyř oblastí – Flooring Spaces, Living Spaces, NuThinkers a Art & Interaction, kde bude možné prostřednictvím uměleckých a designových exponátů při interaktivních a multimediálních inscenacích všemi smysly prožít téma „UNIQUE YOUNIVERSE”. 

Zárukou vysoké kvality inscenací je odborné grémium, jehož předsedou je Peter Ippolito, Büro Ippolito Fleitz Group (Stuttgart), a které rozhoduje o tom, které přihlášené nápady a designy budou předváděny na zvláštní ploše. 

Další informace o veletrhu v angličtině a němčině najdete zde.

Zdroj: Tisková zpráva

* * *

Čtěte také:

Novinky ze světa podlah

GALERIE: Koberec jako hebké pohlazení

logo MessengerPoslat Messengerem