Nová akce s názvem Staňte se MŮJ DŮM Agentem pokračuje. Z fotografií, které od vás dostáváme, jsme dnes vybrali půvabné chalupy na Svitavsku od naší čtenářky paní Štepánkové.

Paní Štěpánková jezdí pravidelně přes obec ve Svitavském okrese a ráda pozoruje, jak se místní domky a chalupy mění. S potěšením konstatuje, že většinou k lepšímu. Na staré chalupy, které vyfotila, se nezapomene při žádném projíždění podívat. 

MŮJ DŮM Agent: U chalupy s obnaženou opukou vstupní dveře přímo lákají k zaklepání a prozkoumání dvorku a vnitřku domečku, říká paní Štepánková.

"U chalupy s obnaženou opukou vstupní dveře přímo lákají k zaklepání a prozkoumání dvorku a vnitřku domečku. Říkám si, jestli je i tam tak citlivě zrekonstruován, jak zvenku," říká čtenářka.

Architektka a redaktorka časopisu Můj Dům Jitka Pálková oceňuje, že se majitelé snažili o pečlivou rekonstrukci. Poněkud disharmonicky podle ní působí jen vstupní průčelí. "Ale možná jen majitelé ponechali  dílo dávných předků tak, jak bylo," uvažuje.

MŮJ DŮM Agent: U druhé chalupy naši čtenářku mrzí, že majitelé obložili část přední venkovní stěny umělým obkladem.

U druhé chalupy si paní Štěpánková udělala dvě fotografie. Podle vlastních slov ji mrzí, že majitelé obložili část přední venkovní stěny umělým obkladem. Jinak by prý byl na něj také moc pěkný pohled. 

Architektka je v tomto případě také v zásadě spokojená, až na jeden detail: "Majitelé se důsledně snažili uchovat původní krásu roubenky a docela se jim to podařilo. Jen oplocení předzahrádky celek trochu narušuje," říká. 

Jak se chalupy líbí vám? Napište nám, nebo se podělte o své dojmy v diskusi pod článkem.

MŮJ DŮM AgentMáte rádi architekturu a všímáte si zajímavých domů, staveb a jiných souvisejících počinů tam, kde žijete a pracujete?

Podělte se o své objevy s námi a ostatními čtenáři...

...a staňte se MŮJ DŮM Agentem! :-)


Text: Veronika Mannová, Foto: B. Štěpánková

logo MessengerPoslat Messengerem