Přednáška Doc. Ing. Veroniky Kotradyové PhD. z cyklu ECHO LIVING FORA nazvaná DESIGN INTERIÉRU, KTERÝ LÉČÍ je výsledkem tříletého výzkumu desetičlenného týmu bratislavské Fakulty architektury sledujícího klíčové téma Interiérový design jako nástroj prevence a léčení civilizačních chorob.

Veronika Kotradyová nastínila obsah svého tématu už na Living Foru v Centru současného umění DOX v dubnu 2016, ale v pouhých dvaceti minutách nemohla pokrýt spoustu komplikovaných vrstev výzkumu, na němž seriózně pracovala řada osob. Mnohým posluchačům se to zdálo nedostatečné. Právě z toho důvodu byl založen cyklus Echo Living Fora, jehož součástí bude i přednáška s názvem DESIGN INTERIÉRU, KTERÝ LÉČÍ.

MÍSTO: Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, 170 00 Praha 7

DATUM A ČAS: 4.10. 2016, 13:00

Veronika Kotradyová, nar. 1974 v Košicích, od roku 2002 působí na Fakultě architektury STU v Bratislavě a v rámci výzkumu i tvorby se už dlouho věnuje vztahu lidského těla, mysli a prostředí. Vystudovala obor Design nábytku a interiéru ve Zvoleně. Své zanlosti rozšířila řadou zahraničních stáží a je zakladatelkou BCD lab / Body Concious Design laboratory.

Při přípravě přednášky čerpala z následujících vlastních výzkumných stáží a projektů: výzkumného pobytu na UC Berekeley, College of Environmental design, výzkumného projektu Principy tvorby bytového interiéru, výzkumnýého projektu Interiérový design jako prostředek prevence a léčení chorob, výzkumného pobytu na pracovišti vídeňského profesora Teischingera věnovaného tématu Interaction of Wood and Human aj. Na základě těchto projektů v současnosti pod jejím vedením vzniká VŠ učebnice Design s ohledem na člověka.

Další informace najdete na stránkách projektu Interiér roku.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem