Nejznámější jihoafrická architektka Katte Otten se první prosincový čtvrtek představí v rámci série přednášek Architektky II v pražském kině Světozor. „Přednáška nám může rozšířit obzory o mimo euroamerické architektuře a navazuje na letošní bienále, kdy se evropskému světu nabídl vhled do architektury v Asii, Jižní Americe a Africe“, říká Marcela Steinbachová, čerstvá držitelka titulu Architekt roku 2016 a předsedkyně pořádajícího spolku Kruh.

Katte Otten se podílela na řadě významných muzeí a památníků apartheidu, boří mýty propojováním afrických slamů s historickými centry měst. V její tvorbě se snoubí elegance a čistota moderní architektury s respektem k africké tradici, silné vlivy místa a krajiny, do které své objekty citlivě zasazuje, a historické i politické souvislosti prostoru.   

Mezi nejvýraznější projekty této architektky patří muzea a památníky jako je například rekonstrukce věznice Womens Jail Museum, nebo Gabriel’s Garden Pavilion v Johannesburgu i celá řada residenčních budov.

Kate Otten získala mnohá ocenění, účastní se jako porotce významných soutěží v Jihoafrické republice, publikuje a přednáší doma i v zahraničí. Tato přednáška uzavírá dvouletý cyklus o ženách architektkách a je první přednáškou spolku Kruh s hostem z afrického kontinentu.  

Více informace o architektce a jejích projektech najdete na webu Katte Otten Architects.

Přednáška s názvem Negotiating Landscapes / Vyjednávání krajiny bude v angličtině, bez tlumočení. Podrobnější informace jsou k dispozici na www.kruh.info.

Rezervace vstupenek na kinosvetozor.cz, vstupné 70 Kč, snížené 50 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem