V nakladatelství Barrister & Principal vyšel dlouho očekávaný český překlad knihy s názvem Sjednocená teorie architektury: Forma, jazyk, komplexita. Napsal ji americký matematik a teoretik architektury Nikos A. Salingaros, označovaný jako „Vitruvius 21. století.“ Kniha nabízí zcela originální a takzvaně znovuobjevený přístup k architektuře, který ukazuje klasické principy stavitelství v rámci moderního adaptivního a udržitelného navrhování budov.

Autor studující vědecké základy architektury “znovuobjevuje” architekturu tím, že odkrývá její zapomenuté jazyky a nabízí recept, jak ji můžeme opět propojit s přírodou. Jeho práci lze podle slov recenzentů číst jako odborné pojednání i jako učebnici s čítankou. Součástí jsou i vybrané texty dalších představitelů soudobé rozpravy o architektuře (např. Edward Wilson, představitel sociobiologie a trendu zvaného biofilie, Léon Krier a jeho modernistický urbanismus, Christopher Alexander, propagátor přírodního stavitelství a  další neméně významné osobnosti).

Nakladatel: Barrister & Principal ve spolupráci s Vtium, autor: Nikos A. Salingaros, editor: Martin Horáček, počet stran: 404

Kniha je k dostání u maloobchodních prodejců.

Text: Vlastimil Růžička, Foto: Archiv

logo MessengerPoslat Messengerem