Přes pět desítek nejzdařilejších realizací z posledních dvaceti let nyní představuje prostřednictvím velkoformátových fotografií dvojice výstav s názvy Constructive Alps 2015 a Built in Swiss Mountain. V pražské Galerii Jaroslava Fragnera jsou pro veřejnost vystaveny ode dneška do 15. května. Výstavy můžete navštívit denně (kromě pondělí) od 11:00 do 19:00 hod.

Výstava zahrnuje práce klíčových osobností švýcarské architektury jako Peter Zumthor, Mario Botta, Gion A. Caminada, Baserga-Mozetti nebo Bearth-Deplazes. Prostor dostala i řada progresivních ateliérů z Rakouska, Slovinska nebo Itálie. K vidění jsou realizace, které přesvědčivě dokládají stavební umění a architektonickou invenci, jejichž koncentrace činí z Alp eldorádo předních tvůrců.

Dvojici výstav s názvy Constructive Alps 2015 a Built in Swiss Mountain můžete pražské Galerii Jaroslava Fragnera navštívit do 15. května 2016.

"Víme, že horská architektura ve Švýcarsku nebo Rakousku poutá dlouhá léta pozornost také tuzemských architektů nebo turistů. Rádi bychom, aby na výstavě našli inspiraci také tuzemští investoři a developeři. Také v našich horách vzniká množství staveb, které by si zasloužily podobně komplexní a ohleduplný přístup, jaký vidíme v Alpách," říká Dan Merta, ředitel Galerie Jaroslava Fragnera.

Výstavy Constructive Alps 2015 a Built in Swiss Mountain zahájila 7. dubna přednáška kurátorky Alpines Museum der Schweiz Barbary Keller a slovenského architekta Samuela Netočného ve Svatováclavském sále Betlémské kaple.

Dvojici výstav s názvy Constructive Alps 2015 a Built in Swiss Mountain můžete pražské Galerii Jaroslava Fragnera navštívit do 15. května 2016.

Projekt byl podpořen v rámci Fondu Partnerství v Programu švýcarsko-české spolupráce. Vedle dílčích přednášek jej 30. dubna doprovodí česko-švýcarská konference na Technické univerzitě v Liberci za přítomnosti předních architektů a teoretiků z obou států (rezervace účasti na: rezervace@gjf.cz).

Více informací se dozvíte na našem sesterském webu www.dumabyt.cz

a na stránkách Galerie Jaroslava Fragnera.


(Tisková zpráva)

logo MessengerPoslat Messengerem