V záříjovém čísle časopisu MŮJ DŮM, které vychází právě dnes, najdete 8 reportáží z návštěv zajímavých rodinných domů, dozvíte se, kolik stojí designér, jak si uspořádat a zařídit koupelnu nebo čím a proč zateplit dům. V rubrice Zahrada se budete moci pokochat jiřinami a růžemi a zjistit něco o léčivých účincích plodů, listů a kořenů ovocných stromků a keřů. A kromě tradiční spousty dalších tipů a zajímavostí vás tentokrát čeká bonus v podobě katalogu pasivních domů společnosti G SERVIS.

MŮJ DŮM - Září 2016: Vybíráme z obsahu...

Nový dům pro nový život

Severomoravské město se zámkem, historickým jádrem a výstavnými domy z 19. století vítá návštěvníky takřka lázeňskou atmosférou. Do tohoto prostředí se po řadě let strávených v USA přistěhovala mladá česko-americká rodina s malými dětmi.

Od chatky k prosklenému domu

Únik z pražského činžovního domu do borového lesa zní možná šíleně. Návštěva domu ve středních Čechách však dokazuje, že pokud se investuje do kvalitního projektu a materiálů, jde o rozumný počin.

MŮJ DŮM 09/2016: Únik z pražského činžovního domu do borového lesa zní možná šíleně. Návštěva domu ve středních Čechách však dokazuje, že pokud se investuje do kvalitního projektu a materiálů, jde o rozumný počin.

Dům ve čtvrtém rozměru

V panelovém bytě toužili mladí manželé se dvěma malými dětmi po větším životním prostoru
a soukromí. Ve Staré Ľubovni v severovýchodní části Slovenska si proto postavili dům, který odpovídá jejich představám a potřebám.

MŮJ DŮM 09/2016: V panelovém bytě toužili mladí manželé se dvěma malými dětmi po větším životním prostoru a soukromí. Ve Staré Ľubovni v severovýchodní části Slovenska si proto postavili dům, který odpovídá jejich představám a potřebám.

Úzký pozemek byla výzva

Pro někoho může být úzký prostor ke stavbě domu limitující, pro jiného je výzvou. To je případ i domku v Kralicích na Hané, který vyrostl na parcele široké pouze dvanáct metrů.

MŮJ DŮM 09/2016: Pro někoho může být úzký prostor ke stavbě domu limitující, pro jiného je výzvou. To je případ i domku v Kralicích na Hané, který vyrostl na parcele široké pouze dvanáct metrů.

S architektem po Česku

...aneb Jak se staví na Hodonínsku

Kolik stojí designér?

O tom, co obnáší práce interiérového designéra a jak jeho práci hodnotit, jsme hovořili s návrhářkou Ivou Bastlovou.

MŮJ DŮM 09/2016: O tom, co obnáší práce interiérového designéra a jak jeho práci hodnotit, jsme hovořili s návrhářkou Ivou Bastlovou.

Čtverylka mezi umyvadlem a vanou

Ať už máte koupelnu malou nebo velkou a sebelépe „vyšperkovanou“, není-li prakticky uspořádána, začnou se vám její krásy ve shonu každodenního života brzy zajídat. Poradíme vám, jak spojit krásu s praktičností.

V bezpečném světě her

Pohled na hrající si děti ponořené do vlastní představivosti je nádherný. Jsou plné dychtivosti a radostného očekávání, které není radno kazit. Raději jim ve vašem domě vytvořte inspirující
a hravé prostředí. 

Kreativní dekory

Přejete si mít v bytě něco opravdu originálního, co ohromí návštěvu a uspokojí vaši touhu po jedinečnosti? Nabízí se dekorované či pestře barevné podlahové krytiny, a to i s možností
zakázkové výroby. Ale i ten největší kreativec by měl myslet na zdravé a bezpečné užívání podlahy.

Na návštěvě U zelené kočky

Okrasná venkovská zahrada v mírném svahu s vyvýšenými záhony a štěrkovištěm, plná trvalek a růží, byla jednou z nejobdivovanějších na červnové akci Víkend otevřených zahrad.

MŮJ DŮM 09/2016: Okrasná venkovská zahrada v mírném svahu s vyvýšenými záhony a štěrkovištěm, plná trvalek a růží, byla jednou z nejobdivovanějších na červnové akci Víkend otevřených zahrad.

Jedno jablko denně je nejlepší lékař

Většina ovocných stromků a keřů není jen chutnou zásobou vitaminů či dalších zdraví prospěšných látek, jejich plody, někdy i listy, květy či kořeny mají i léčivé účinky. Představujeme vám nejznámější ovocné dřeviny našich zahrad coby léčivé rostliny.

MŮJ DŮM 09/2016: Většina ovocných stromků a keřů není jen chutnou zásobou vitaminů či dalších zdraví prospěšných látek, jejich plody, někdy i listy, květy či kořeny mají i léčivé účinky. Představujeme vám nejznámější ovocné dřeviny našich zahrad coby léčivé rostliny.

Když vám zahrada přeroste přes hlavu

Rozsáhlejší zahradní úpravy je vhodné provádět zároveň s rekonstrukcí domu. Rozhodně by při tom neměl chybět arborista. Zeptali jsme se odborníka, jak správně ošetřovat a chránit pamětníky historie vaší zahrady.

MŮJ DŮM 09/2016: Rozsáhlejší zahradní úpravy je vhodné provádět zároveň s rekonstrukcí domu. Rozhodně by při tom neměl chybět arborista. Zeptali jsme se odborníka, jak správně ošetřovat a chránit pamětníky historie vaší zahrady.

Slavnostní jiřinky

Představují jednu ze základních květin našich zahrad. Výstavy jiřin bývaly populární ještě dříve, než se narodily naše babičky. Zdání však klame – jiřiny do Evropy poprvé připluly teprve před dvěma stovkami let.

MŮJ DŮM 09/2016: Představují jednu ze základních květin našich zahrad. Výstavy jiřin bývaly populární ještě dříve, než se narodily naše babičky. Zdání však klame – jiřiny do Evropy poprvé připluly teprve před dvěma stovkami let.

Nové trendy ve vytápění - co je nového pod sluncem

Vytápění rodinných domů je charakteristické často velmi složitým systémem distribuce paliva. Stále více stavebníků proto volí alternativní zdroje energie. Velkým rozvojem procházejí zejména fotovoltaické systémy a akumulace energie.

MŮJ DŮM 09/2016: Vytápění rodinných domů je charakteristické často velmi složitým systémem distribuce paliva. Stále více stavebníků proto volí alternativní zdroje energie. Velkým rozvojem procházejí zejména fotovoltaické systémy a akumulace energie.

„Golfový eagle“ na sedmnácté jamce

Úroveň rodinných novostaveb se neustále zlepšuje, přesto má navrch katalogová unifikace. Copyright originality si totiž stále dopřávají pouze odvážní…

Čím zateplit: polystyren, nebo vata?

Bez nadsázky se dá říci, že výběr tepelněizolačního materiálu významně ovlivní kvalitu vašeho bydlení.

Vzorová inspirace pro rodinné domy

V Jeseníku byla dokončena nová administrativní budova firmy Fenix Trading, postavená jako objekt s téměř nulovou spotřebou energie. Slouží mimo jiné jako pilotní projekt pro ověření spolupráce střešní fotovoltaické elektrárny s domovními bateriemi a inteligentní sítí.

MŮJ DŮM 09/2016: V Jeseníku byla dokončena nová administrativní budova firmy Fenix Trading, postavená jako objekt s téměř nulovou spotřebou energie. Slouží mimo jiné jako pilotní projekt pro ověření spolupráce střešní fotovoltaické elektrárny s domovními bateriemi a inteligentní sítí.

Na návštěvě v centru vzorových domů

V posledních měsících jsme pro vás testovali vzorové domy společnosti Canaba v Nehvizdech u Prahy. Rozhodli jsme se navštívit zde i Infocentum a zjistit, co vás při samotném výběru domu a následné koupi čeká…

Redakce časopisu MŮJ DŮM

logo MessengerPoslat Messengerem