V druhé polovině února byli na slavnostním večeru v pražském Obecním domě vyhlášeni letošní vítězové 23. ročníku tradiční ankety DŮM ROKU. Oproti loňskému ročníku panovala letos milá shoda mezi názorem odborné poroty a názorem čtenářů - nejvíce se líbil Dům nad vodopádem architekta Michala Sluky.

Začátkem letošního roku vyhlásil časopis Můj dům již 23. ročník tradiční ankety o titul Dům roku. Čtenáři časopisu a odborná porota vybírali z celkem 51 staveb představených v časopise Můj dům v průběhu uplynulého roku. Tyto domy byly rozděleny do dvou kategorií: Domy se zastavěnou plochou do 150 m2 (24 staveb) a Domy se zastavěnou plochou nad 150 m2 (27 staveb).

Odborná porota se skládala z architektů a redaktorů časopisů o bydlení. Nominované domy posuzovala ve dvou kolech.

Čtenáři hlasovali pomocí SMS nebo prostřednictvím internetové ankety na www.mujdum.cz. Zde mohli navíc vybírat i ze 143 katalogových domů rozdělených do čtyř kategorií (zděné, monolitické, montované konstrukce a návrhy projekčních kanceláří).

Letos se odborníci a čtenáři hned několikrát shodli, a to i na absolutním vítězi a držiteli titulu Dům roku 2018. Získala jej stavba se soutěžním kódem D10 s absolutně nejvyšším počtem hlasů.

Podrobné výsledky najdete zde.

Časopis Můj dům tuto shodu hodnotí jako pozitivní posun ve vnímání kvalitní architektury ze strany veřejnosti.

Zdroj: Redakce časopisu MŮJ DŮM

logo MessengerPoslat Messengerem