Domácí pracovna by měla být minimálně stejně praktická jako klasická kancelář. Jen musí být o poznání krásnější, abychom se za ni nemuseli stydět ani o víkendu.

Nápaditě a hravě

Stolní lampa se stojánkem na tužky, dřevo, Da Wanda, www.dawanda.comNejen kreativci při práci ocení puntíkovaný stojánek na tužky a trojúhelník jako malovaný. Dnes se podobným detailům nevyhne nikdo, kdo sleduje současné trendy, a už vůbec ne ten, kdo dává přednost tzv. „zabydlenějším“, ale stále vkusným interiérům. Potřebovat budete: kombinaci starého s novým a kulatého s hranatým, přírodní materiály, pastelové barvy, nepravidelné linie a nadsázku i u ryze funkčních detailů.

Nezbytností je pracovní stůl, jehož výška by měla odpovídat vaší postavě (standard je 70 až 80 cm). Hloubka musí být taková, aby vaše oči byly od monitoru vzdáleny alespoň 50 cm (u laptopu méně). Pokud toto deska stolu splňuje, praktickou část máte víceméně za sebou. Jako opora stolu skvěle poslouží zábavné nohy typu koza.

Zajímavěji než vestavěné zásuvky budou vypadat samostatné úložné boxy různých barev a rozměrů, otevřené police, nástěnné věšáky apod. Nezapomeňte na kovovou lampu inspirovanou designem 50. let!

Úložný box Mother Nurture, kov, 16,9 x 6 x 10 cm, www.animicausa.com

Mohlo by vás také zajímat: Já jsem tady šéf aneb zařizujeme home office

Jednoduše a řádně

Pracovní lampa by měla být vybavena otočnými klouby, které umožňují nastavení směru a vzdálenosti světla.Co jednoho stimuluje svou kreativitou k práci, může být pro druhého rušivým chaosem, který mu nedovolí se soustředit. Pro ty, kdo dávají přednost střídmosti, je vhodné vybrat do domácí pracovny nadčasovější kousky pravidelných tvarů. Optimální je samozřejmě využití převážně bílé barvy, která působí čistě. Zkombinovat ji lze například s nerezovými doplňky. Dřevo je vhodnější spíše světlé, například v odstínu břízy nebo jasanu.

Vyznavači čistého stylu by měli dbát především na úložné prostory, které skryjí všechny drobnosti, co se tvarově a barevně vymykají konceptu. Základem jsou zásuvky přímo u pracovního stolu, aby bylo vše po ruce. Police zvolte uzavřené, využít lze také pojízdný kontejner a zasunout ho pod desku stolu. Aby prostor přece jen nevypadal příliš stroze a kancelářsky, dopřejte mu alespoň doplňky v kontrastních barvách. Pro oživení stačí vybrat jedinou, nejlépe tu, která se v interiéru již objevuje.

Nepřehlédněte: Jak na užitečnou pracovnu

Text:Jana Polomová, foto: archiv firem a redakce

logo MessengerPoslat Messengerem