Přistupte k prázdným zdem jako k prostoru s možností prezentace svého vkusu a kreativity – staňte se umělci svého domova. Nemějte však obavy, malovat na zdi nemusíte. Prostě jen netradičně dekorujte…

Trendy stěna s funkčním přesahem

Tapeta Glyphs white z kolekce My Land, vlies, 53 x 100 cm, cena 220 Kč, www.lavmi.czJste rozhodnutí dekorovat zdi svého bydlení? Chcete ale zvolit více než jen tradiční tapetování? Právě pro vás přinášíme nové podněty k zamyšlení, které nevyždímou váš domácí rozpočet.

Zdobení zdí je spojeno s přesným, ne vždy snadným postupem. První krok je asi nejzábavnější část, opomeneme-li úspěšný výsledek. Řeč je o výběru dekorace. Aktuálně je v módě hra s tvary, motivy, v oblibě jsou desky s nápisy nebo ještě lépe desky pro osobní vzkazy. Výhodou je, že všechny tyto záležitosti jsou snadno demontovatelné.

Druhý krok je malinko složitější, bavíme se o rozvržení umístění. Tuto část doporučujeme nepodceňovat. V případě potřeby zaměřujte, zakreslujte, přikládejte a případně si přiložené vyfoťte – podívejte se na rozmístění s odstupem. Na závěr vás čeká malý testík technické zdatnosti – připevnění. Zjistěte si moderní možnosti. Ne vždy je nutné vrtat!

Funkční řešení s estetickým přesahem

Řešení malého prostoru podle značky IKEA, police se zásuvkou Ekby Alex/Ekby Valter, dřevotříska, akrylová barva, melaminová fólie, ABS plast, 119 x 28 cm, cena 1 119 Kč, www.ikea.czNejen pro majitele dispozičně malých bytů jsou určeny praktické závěsné držáky, police, věšáky a jiné vychytávky s důrazem na design. Většina z nich je minimalisticky koncipována, primární je tedy jejich funkce, pak až etstetika.

Zavěsit lze téměř všechno, počínaje klíči a konče sedacím nábytkem či kolem a jiným sportovním náčiním. Většina těchto vychytávek je vyrobena z vysoce kvalitních a odolných materiálů s garancí dlouhé životnosti a navíc s jednoduchou instalací.

Jediným rozdílem od ryze dekorativního zdobení zdí je princip zavěšení. Ve většině případů se to bez vrtání neobejde. Pokud tedy musíte vzít do rukou vrtačku, pak nezbývá než zaměřit a zakreslit.

A na co si dát ještě pozor? Plánujete-li zavěšovat na stěnu těžší věc, ověřte si maximální nosnost pomocníka. A současně přemýšlejte nad snadným přístupem a lehkou manipulovatelností zavěšeného – rada pro usnadnění.

Nástěnné věšáky Qualy Screw Collection, plast, Qualy, cena 995 Kč/4 ks, www.naoko.cz

Text: Veronika Motyčková a Kristýna Lišková, Foto: Archiv firem

logo MessengerPoslat Messengerem