Přírodní linoleum „Made in Germany“ patří od jara letošního roku do portfolia skupiny Gerflor. Kromě špičkových vinylových podlah tak dnes můžete i u nás snadno koupit tradiční a v Evropě velmi oblíbené linoleum DLW.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

První, co vás u této podlahové krytiny zaujme, je její bohatá historie. První továrnu na výrobu linolea provozovala společnost Linoleum Manufacturing Company Ltd. ve městě Staines nedaleko Londýna již od roku 1864. Za necelých dvacet let, v roce 1883, byly v německém Delmenhorstu založeny hned tři továrny na přírodní linoleum – Hansa, Schlüssel a Anker, které se roce 1926 spojily v Deutsche Linoleum Werke – DLW. Od té doby vyráběly pod stejnou značkou až do jara 2018, kdy se jejich majitelem stal francouzský výrobce podlahových krytin Gerflor…

Gerflor DLW linoleum (Zdroj: Gerflor) 

Linoleum DLW se stalo v první polovině 20. století preferovaným stavebním a designovým materiálem architektů kultovního stylu Bauhaus, považovaného dodnes za jednu z nejvýznamnějších avantgardních škol umění, designu a architektury. Přírodní linoleum Gerflor DLW se vyrábí dle tradiční receptury a jedná se o výjimečný přírodní podlahový materiál, vysoce šetrný k životnímu prostředí. Vyrábí se z 98 % z organických nebo minerálních materiálů – a proto je přírodní a zdravé. Linoleum neobsahuje PVC ani změkčovadla. Je příjemně teplé a díky lněnému oleji i přírodně antibakteriální. Jeho výroba na bázi přírodních surovin mu přitom zajišťuje téměř neutrální bilanci CO2. Jelikož jde o podlahu velmi příjemnou na dotyk, navozující pocit tepla, je přírodní linoleum vhodné do mateřských školek, škol, nemocnic, úřadů. Zároveň je díky svým antibakteriálním vlastnostem a možnosti renovace případného poškození velmi vhodné pro dětské pokoje. 

V rámci podpory obchodních aktivit Gerflor DLW v České republice a na Slovensku je zájemcům plně k dispozici Bc. Petr Diduch, který působí ve společnosti Gerflor CZ na pozici produkt manažera Gerflor DLW Linoleum. Předchozí dva roky působil přímo ve společnosti DLW Flooring, takže zná dokonale produkt i zázemí firmy. „Chceme zákazníky rychle přesvědčit, že linoleum od Gerfloru je podobně jako vinylové role a dílce symbolem prvotřídní kvality a současného designu. Obchodním partnerům budeme pomáhat s marketingem, samozřejmostí je i poradenství při výběru vhodného výrobku a následné úspěšné instalaci při velkých i menších realizacích,“ říká Petr Diduch.

Všechny produktové řady se vyznačují rozsáhlou škálou barev, od těch, které odkazují na první linoleum vyrobené panem Waltonem – Uni Walton, přes širokou řadu Marmorette až po moderní a živé barvy Colorette a s ovocně svěžími dezény Lino Art Star. Nyní je linoleum Gerflor DLW ještě barevnější a rozmanitější.

Nová „Skandinávská kolekce“ například nabízí mnoho odstínů šedé: plné teplé a studené barvy, světlé a tmavé, s nádechem struktury, s třpytivě bronzovými nebo jasnými a odvážnými barvami. Rozmanitost nového linolea Gerflor DLW bude určitě inspirací i pro vás – devět různých struktur v mnoha brilantně svítících barvách a decentních šedých a přírodních odstínech umožňuje nespočet možných kombinací.

Gerflor DLW Scandinavian Collection (Zdroj: Gerflor)

Výhody a atraktivitu linolea Gerflor DLW potvrzuje i bohatá škála referenčních objektů. Podlahy školek, středních škol i univerzit v Evropě i v zámoří pokrývá Gerflor DLW Linoleum, stejně tak bohatě jsou zastoupeny kliniky, zdravotnická centra a zařízení.

Pro mnoho českých zákazníků bude možná překvapením, že linoleum Gerflor DLW najdou i ve slavné brněnské vile Tugendhat. I další zajímavé objekty se mohou pochlubit touto podlahovou krytinou – například univerzity, muzea, koncertní sály a umělecká centra apod. Výčet je samozřejmě mnohem bohatší – více informací najdete na Dlwflooring.com.

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem