Proč vlastně existuje centrální vysavač? Co umí? Jaký je jeho princip? Jaké má výhody? Je drahý a můžu si ho vůbec dovolit?

Pro člověka, který se s pojmem centrální vysavač setká a chce vědět víc, jsou výše uvedené otázky nejčastější. Na naše otázky o centrálních vysavačích odpovídá jednatel firmy SMART-VAC Ing. Čermák...

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

celý text

Nový sací agregát OXYGEN ZCV 845, malý, výkonný, bezúdržbový.Co je to centrální vysavač?

Centrální vysavač je přístroj známý ve světě již téměř padesát let. Slovo centrální v tomto případě vyjadřuje samu podstatu systému. Vše, co vysajeme, se potrubním systémem centrálně shromažďuje v kanystru vysávacího agregátu, který je umístěn třeba i ve vzdálené technické místnosti, sklepě, garáži apod. Výhodou je tedy skutečnost, že velké i malé nečistoty, prach, pyl nenávratně mizí v prachovém kanystru. Zde se nečistoty oddělí a vzduch se škodlivými mikročásticemi a bakteriemi opouští dům.

Je použití centrálního vysavače vhodné pro alergiky?

Zcela určitě. Dokazuje to i řada nezávislých studií, které jednoznačně potvrzují, že technologie centrálního vysávání alergikům život usnadňuje.

Je centrální vysavač výkonnější v porovnání s klasickým?

Porovnáme-li hodnoty sacího výkonu, který je pro vysavače směrodatnou hodnotou, tak zcela jistě.

Mluvíme-li o vysavačích centrálních, jsou všechny typy stejné?

Samozřejmě, že ne. I v tomto ohledu se jednotliví výrobci liší. V současné době však naše sací jednotky mají nejdokonalejší kombinaci: samočisticí filtr Gore-tex® (nemusí se prát) s využitím cyklónového efektu. V nabídce máme také bezúdržbové splachovací automaty s napojením na kanalizaci.

Nabízí centrální vysavač maximální účinnost úklidu?

Mám-li mluvit za naši značku, tak zcela jistě. Stoprocentní hodnoty účinnosti dosahují pouze centrální vysavače. Díky použitým nejkvalitnějším materiálům i výkonovým parametrům patří naše agregáty mezi světovou špičku.

Je u nás o centrální vysavače velký zájem?

Je, a stále se zvyšuje. Naši klientelu tvoří lidé, kteří si uvědomují, že čistý domov má při každoročně se zvyšujícím procentu alergických onemocnění zásadní význam pro jejich zdraví i zdraví jejich blízkých, a neváhají do této technologie investovat.

! Prohlédněte si on-line NEJVĚTŠÍ KATALOG RODINNÝCH DOMŮ !

Je centrální vysavač drahý?

Vzhledem ke komfortu a provozním nákladům rozhodně ne. Kompletní cena na klíč pro byt je již od 20 tisíc Kč a pro rodinný dům od 25 tisíc Kč.

Předpovídáte centrálním vysavačům slibnou budoucnost?

Dokonce velkou a velmi dlouhou. Celý segment trhu centrálních vysavačů se neustále vyvíjí, přestává platit, že centrální vysavač patří jen do rodinného domu. Existuje již mnoho typů, které jsou přímo určeny do bytů, a třeba i dodatečně montovaných do již stávajících objektů.

Rozhodně o budoucnost obavy nemám. Centrální vysavače ještě rozhodně neřekly své poslední slovo.

text a foto: SMART-VAC

logo MessengerPoslat Messengerem