Plovoucích podlah máte několik typů a každý koupíte za jinou cenu. Vždy se vyplatí investovat do dražších podlah, ale pokud nemáte peněz nazbyt, i ty levnější varianty jsou kvalitní a vytvoří v domácnosti tu správnou atmosféru. Podívejme se, v jaké cenové hladině se pohybují jednotlivé typy podlah!

Podlahy nenáročné na údržbu? Plovoucí!

Plovoucí podlahy jsou v současné době, co se týče kvality, na výborné úrovni. Snesou i větší zátěž a některé druhy se dokonce hodí do vlhkých místností, jako je koupelna nebo kuchyně. Tyto podlahy jsou krásné a nenáročné na údržbu. Stačí je pravidelně stírat vyždímaným mopem, popřípadě použít speciální čisticí prostředek. V současné době narazíte na plovoucí podlahy v každém moderním interiéru, nahradily koberce, ve kterých se drží nečistoty a alergeny.

Pozitivní vlastnosti plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy jsou v současné době, co se týče kvality, na výborné úrovni, snesou i větší zátěž (zdroj: svetpodlah.cz)Plovoucí podlahy naleznou uplatnění ve vaší domácnosti i v kancelářích nebo obchodech. Jejich nespornou výhodou je snadná instalace a renovace. Při správné pokládce nepropouští vlhkost ani hluk a zateplí vám místnost. Plovoucí podlahy jsou obvykle tvořeny několika vrstvami: parotěsnou, zvukově-izolační, roznášecí a vrchní nášlapnou. Respektují vaše zdraví, šetří čas při úklidu a dají se pořídit za relativně nízkou cenu.

Kolik stojí jednotlivé typy plovoucí podlahy?

Cena plovoucí podlahy se odvíjí od několika faktorů: typu, značky a jejího provedení. Zatímco nejlevněji vychází podlahy z PVC a laminátu, o něco více stojí podlahy z vinylu, marmolea a korku. Zdaleka nejdražší jsou podlahy ze dřeva. Ceny se pohybují od pár set až do dvou tisíc korun za metr čtvereční. Ukažme si průměrné ceny u různých typů podlah:

  • PVC podlahy – do 550 Kč
  • laminátové podlahy – do 800 Kč
  • marmoleum – do 900 Kč
  • vinylové podlahy – do 1 200 Kč
  • korkové podlahy – do 1 900 Kč
  • dřevěné podlahy – do 2 200 Kč

Co si rozmyslet před koupí?

Bez plovoucí podlahy nebude žádná domácnost celistvá. Zútulní každý prostor a vydrží leckdy i hrubé zacházení. Nechte si poradit od odborníků a sdělte jim svou představu o ceně (zdroj: svetpodlah.cz)Bez plovoucí podlahy nebude žádná domácnost celistvá. Zútulní každý prostor a vydrží leckdy i hrubé zacházení. Nechte si poradit od odborníků a sdělte jim svou představu o ceně. Důležité je zodpovědět si, co od podlahy očekáváte, jaké má mít vlastnosti a s jakými vnitřními podmínkami se bude muset vypořádat. Do místností s vyšší vlhkostí a výkyvy teplot zvolte odolnější podlahy, například vinylové. Na výběr máte ze široké škály odstínů, barev a vzorů.

Vinylové plovoucí podlahy Fatra

Českým výrobcem vinylových plovoucích podlah je Fatra, který vám přináší kolekci RS–click. Tato kolekce se zámkovým spojem obsahuje 16 nejoblíbenějších dekorů z řad lepených vinylových dílců upravených do podoby plovoucích podlah. Vzory imitují různé druhy dřevin a dodávají interiéru dotek přírody. Vinylové podlahy Fatra RS–click vás ohromí propracovaným designem, rychlou a snadnou pokládkou bez lepení, výbornou zvukovou izolací a antibakteriální povrchovou úpravou.

Ceny podlah se liší a až v obchodě nebo e-shopu se dozvíte, na kolik vás konkrétní podlaha vyjde. Pokud zvažujete pokládku odbornou firmou, připočtěte k ceně dalších 140 až 160 korun za metr čtvereční.

Více na: www.svetpodlah.cz

Zdroj: Komerční prezentace

logo MessengerPoslat Messengerem