Rustikální dřevěná podlaha může mít více podob, od té nejdivočejší se záměrnými prasklinami a rýhami až po umírněné ztvárnění s podtržením přirozené krásy dřeva. Nová kolekce Domani vícevrstvých dřevěných podlah švédské značky Kährs se přiklání ke druhému provedení. 

(Komerční prezentace)

Palubky sice charakterizuje rustikálnost, avšak v jemnějším a sofistikovanějším ztvárnění, než jak tomu bývá u běžných rustikálních dekorů. Záměrem bylo zachovat přirozenost dřevin dub a kanadský javor, zároveň přidat na uhlazenosti. Výrobce použil techniku jemného kartáčování a mírného ručního škrábání. Unikátní charakter všech sedmi dekorů, barevně docílených mořením i kouřovou úpravou, dokonale dotváří ošetření přírodním olejem.

Dřevěná podlaha KÄHRS, kolekce Domani, dekor Javor kanadský Nebbia, prodává KPP

Kresba dekorů kolekce Kährs Domani je velmi propracovaná, ne tak živá, jak jsme obvykle zvyklí u podlah s rustikální povrchovou úpravou. Kolekce zahrnuje dva dekory kanadského javoru a pět dekorů dřeviny dub. Palubky jsou z výroby vybaveny zámkovým spojem Kährs Woodloc, proto je lze jednoduše a rychle pokládat plovoucím způsobem. Možné je i celoplošné přilepení k podkladu, a to zejména v případě kombinace s podlahovým topením.

Dřevěná podlaha KÄHRS, kolekce Domani, dekor Dub Chiaro, prodává KPP

Provedení je 1lamelové ve formátu 1900 x 190 x 15 mm, tloušťka nášlapné vrstvy dosahuje cca 3,5 mm. Dojem po pokládce umocňují zkosené hrany na všech čtyřech stranách podlahových dílců. Jedná se o ideální podlahu pro všechny, komu se líbí rustikální vzhled, avšak v jemnějším podání bez surových detailů, hlubokých prasklin a jiných záměrných nedokonalostí.

Dřevěná podlaha KÄHRS, kolekce Domani, dekor Dub Suolom, prodává KPP

Dekory si můžete prohlédnout v showroomech společnosti Kratochvíl parket profi, u obchodních partnerů nebo na internetových stránkách www.kpp.cz. Doporučovaná prodejní cena kolekce Kährs Domani se pohybuje od 2 030,- Kč za 1 m2 bez DPH, liší se dle dekorů. 

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem