Mají slunce, moře, skvělé víno, mandle a olivy. Ve Španělsku umějí také vyrobit pohodlný designový nábytek, do něhož se promítají cit pro barvy, temperament, tradiční řemeslo a současné trendy.

Z jihu z krásného regionu Murcia pochází velká produkce čalouněného nábytku, který tu vyrábí více než 150 firem, mnohdy s dlouhou rodinnou tradicí. Větší i úplně malé firmy jsou soustředěny okolo města Yecla, ve kterém letos v září proběhne už 56. ročník veletrhu Yecla Furniture Fair. Pro zajímavost – tak starý je rovněž největší mezinárodní interiérový veletrh Salone Internazionale del Mobile, významná akce, která každoročně probíhá na jaře v italském Milánu.

Míchat barvy a vzory je moderní, ale musí se to umět. Autoři pohovky Chester to zvládli (VYM)

A co dnes na jihu letí? Lidé tu milují barvy, pro jejich kombinaci mají cit a hlavně se v nich nebojí bydlet. Při výběru sedacího nábytku se tolik nekouká na praktickou stránku, neřeší se nejdřív to, zda se křeslo brzy zašpiní, nebo vydrží pár let bez poskvrnky. Na druhou stranu výrobci používají velmi kvalitní látky, letos hodně s reliéfním povrchem. Často jsou doplněné úpravou proti zašpinění, potahy na křesla i pohovky jsou běžně snímatelné, tudíž prací.

Kromě moderních materiálů, které vylepšují komfort sedacího nábytku, se designéři a výrobci drží masivního dřeva a nevzdávají se pravé kůže. K vidění byly dokonce kožené obkladové panely na stěnu a na strop. Zájemci o unikátní řešení na míru musí ovšem počítat s cenou stovek euro za metr čtvereční.

Mají slunce, moře, skvělé víno, mandle a olivy. Ve Španělsku umějí také vyrobit pohodlný designový nábytek, do něhož se promítají cit pro barvy, temperament, tradiční řemeslo a současné trendy.

Umění odpočívat

Stěna potažená kůži a houpací křeslo provedené v netradiční kombinaci kůže a nerezu jsou od společnosti Soffitti Pelli.Španělé umějí relaxovat. A mají k tomu na trhu skvělá polohovací křesla a pohovky. Modely nejsou určené jenom pro seniory. Naučit se kvalitně odpočívat můžete už od mládí. „Sofabeds“ neboli rozkládací pohovky tu navíc nemají nálepku nehezkého provizoria pro přespání návštěv.

Řada výrobců na veletrhu předvedla, že kvalita a multifunkčnost mohou být úplně ukryté pod povrchem. Dokonalé rozkládací mechanismy poznáte, až když s lehkostí pohovku rozložíte. Ani křesla nepřipomínají ta nepěkná masážní, která občas potkáte na českých veletrzích. Ve Španělsku si totiž odpočinete v barvách a promyšleném a moderním designu.

Modulární pohovky se už nějakou dobu nosí, jsou totiž i praktické. Namíchat si můžete podle chuti tvar, barvu, vzor, pevné a rozkládací části (VYM)

Text: Eva Nosková,  Foto: Autorka, Archiv firem

logo MessengerPoslat Messengerem