Máte malé děti a chcete, aby jejich pokoj působil jako pohádkové království? Je mnoho možností, jak vybudovat útulné zázemí pro vaše ratolesti. Jednou z nich může být použití tapet.

Tapeta Sweet Dreams 04099 (Hornschuch), rozměr role 10 x 0,5 m, cena za roli 512 Kč (INTERIER DESIGN).Dětský pokoj je pro tapetové designéry ráj na zemi. Tady skutečně neexistují limity ani v barvách, ani vzorech. Čím originálnější, tím líbivější jsou pro dětské oči. Dětskou fantazii je třeba podporovat a stále rozvíjet. A nevšední dekorace na zdech může být jedním z nástrojů, jak inspirovat myšlení dětí.

Více z rubriky INTERIÉR na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Fototapety vítězí

ABC COD 71, sada nálepek, rozměr 57 x 70 cm, cena 350 Kč (LAVATELLI).Velice oblíbené jsou fototapety. Ty, které mají 3D formát, jsou obzvlášť okouzlující. Unikátně vytvořená 3D grafika, charakteristická přesnými detaily, je určená speciálně do dětských pokojů, a to s cílem děti inspirovat, rozvíjet jejich kreativitu a probudit jejich představivost. Design fototapet je interaktivní, naučný. Otevírá dětem svět barev, ale také třeba zvířat či rostlin.

Dětskou fantazii povzbudíte vylepením abecedy

Tapeta Butterflies, rozměr 50 x 50 cm, cena balení s 19 ks 1 200 Kč (WALLWEAR).Do dětských pokojů interiéroví odborníci radí použít samolepky. Jsou praktické, jednoduše aplikovatelné, a to nejen na stěnu, ale třeba také na zem nebo na strop. Pokud investujete do kvalitního produktu, nemáte problém s odstraněním ze zdi. Dalším pozitivem použití samolepek je výchovný a vzdělávací moment. Dětskou fantazii například povzbudíte vylepením abecedy složené z jednotlivých písmen nebo třeba aplikací číslic. I to může zútulnit dětský pokoj plný hraček a různých her.

Nákup dětských tapet

S aplikací tapet, fototapet či samolepek na stěny dětských pokojů souvisí i různá úskalí. Kromě kvalitních a prodejci doporučených lepidel je třeba zkontrolovat u některých druhů tapet i příslušný atest. To ostatně platí nejen pro nákup dětských tapet.

autor: Lucie Bejčková, foto: archiv

logo MessengerPoslat Messengerem