Návrat k tradicím, klasickým vzorům a poctivé řemeslné práci je patrný u mnoha nově představovaných kolekcí nábytku, obkladů i podlahových krytin. V designérských studiích a vývojových centrech lze historickou hodnotu obohatit o nové výrobní technologie a zákazníkovi nabídnout vysoce kvalitní moderní produkt. 

(Komerční prezentace)

Podobně je tomu u nové kolekce třívrstvých dřevěných podlah švédské značky Kährs, která přináší současný pohled na klasický vzor podlah. Jednotným motivem čtyř dekorů kolekce Chevron je elegantní francouzský stromeček neboli francouzský vzor. Ten se od klasického stromečku odlišuje zešikmením dílců na krátkých stranách. Z výroby předpřipravené vzorované desky ve formátu 1842 x 305 x 15 mm urychlují pokládku celoplošným lepením.

Kromě exkluzivního francouzského vzoru charakterizují kolekci Kährs Chevron odstíny v přírodních tónech, kartáčovaný povrch, zkosené hrany a přírodní olej. Dekory staví na přirozené kráse a struktuře dřeviny dub s přiznanými suky a letokruhy.

Na výběr jsou čtyři barevné varianty od hřejivé bílé a šedé přes klasickou hnědou až po tmavě hnědou v kouřovém provedení. Některé dekory byly navíc obohaceny technikami ručního škrábání a moření. V kombinaci s bordurami (1lamelový formát o rozměru 1900 x 148 x 15 mm), které výrobce nabízí ve stejných dekorech jako podlahové dílce, je výsledkem exkluzivní moderní podlaha v klasickém vzoru.

Nová kolekce podlah švédské značky Kährs - Chevron Dub (zleva): White, Grey, Light Brown a Dark Brown. (foto: KPP)

Prodávají se hotové vzorované desky o rozměrech 1842 x 305 x15 mm, které usnadňují a urychlují pokládku. Dílce s perem a drážkou (pravý a levý formát) jsou určeny k celoplošnému lepení a umožňují pokládku na podlahový topný systém. Jejich třívrstvá konstrukce s nášlapnou vrstvou z ušlechtilého dubu vede, ve srovnání s masivními parketami, k vyšší stabilitě krytiny a odolnosti vůči výkyvům tepla i vlhkosti. Vrstvená podlaha je lépe odolná proti prohýbání, vyboulení a praskání.

Doporučovaná prodejní cena dekorů z kolekce Kährs Chevron začíná na částce 3 388,- Kč za 1 m2včetně 21% DPH. Exkluzivním dovozcem a prodejcem dřevěných podlah Kährs na českém trhu je společnost Kratochvíl parket profi, s.r.o. 

Více na stránkách společnosti KPP.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem