Rozloha nového domu umožnila majitelům pořídit dvě prostorné koupelny. Tu v patře nyní používá celá rodina, přízemní zatím slouží jen příležitostně nebo pro návštěvy. Majitelé ale počítají s tím, že až děti povyrostou, budou mít možnost zvolit soukromí ve vlastní koupelně. 

Asymetrická vana Piova (Duravit), materiál akrylát, délka 180 x 140 cm, cena 38 920 Kč.Rozmístění základních zařizovacích předmětů v obou koupelnách navrhl architekt, který projektoval stavbu celého domu. Konkrétní zařizovací předměty už si ale majitelé měli vybrat sami. O tom, jak budou vypadat, ale měli jen nejasnou představu. Protože zastávají názor, že kaž- dý má dělat hlavně to, co umí, doufali, že jim poradí v nějakém koupelnovém studiu. Zpočátku ale neměli zrovna štěstí, neboť ve dvou velkých prodejnách o jejich potřeby kupodivu neprojevil personál dostatečný zájem. Nakonec se na doporučení přátel dohodli v pražském studiu Il bagno, jehož majitelku naopak potěšilo, že dostala od klientů téměř volnou ruku.

Více článků z rubriky KOUPELNA na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Teplé barvy a mozaika

Jedním z požadavků paní domu bylo, aby obě koupelny byly barevně sladěné a převažovaly v nich teplé odstíny hnědé, béžové a šedé barvy. Druhým přáním bylo, aby se u obkladů použila také mozaika. 

V zrcadle se odráží sprchový kout, který je vybavený velkou hlavovou sprchou a vertikálními masážními tyčemi (Bossini) určenými k masáži v oblasti beder, které nahradí masivnější masážní panel.Atypickým prvkem přízemní koupelny jsou druhé dveře, které umožňují vstup do zahrady. Ty ale poněkud limitovaly možnosti při zařizování. Proto se majitelé s návrhářkou shodli, že v této koupelně nebude vana a zúžený prostor u dveří využijí k úložným účelům. 

Pro běžné hygienické potřeby tu slouží dvě široké umyvadlové skříňky a jedna vysoká skříň se zabudovaným košem na prádlo. Další skříňky umístěné pod oknem u kolmé stěny využívá majitelka na ukládání sezonních předmětů. Nábytek je zhotovený z odolného lamina se strukturovaným povrchem a dekorem světlého dubového dřeva. Na desce je položené jednoduché hranaté umyvadlo. Sprchový kout je v nice, která vznikla rozdělením prostoru příčkou. Hnědé a béžové velkoformátové obklady stěn oživuje na pohledové stěně sprchového koutu a nad umyvadlem mozaika s drobným reliéfním vzorem.

Nábytková sestava Cubik se skleněným dvojumyvadlem (Idea), ceny: skříňka 21 770 Kč, dvojumyvadlo 63 875 Kč, zrcadlo 29 800 Kč.Do praktičtěji situovaného prostoru koupelny v patře si mohli majitelé dovolit umístit sprchový kout i velkou asymetrickou vanu, která umožňuje koupel ve dvou. Ze strany od vstupu je vana téměř celá zakrytá příčkou oddělující prostorný sprchový kout, který je kromě ruční sprchy vybavený velkou stropní sprchou (40 x 40 cm) se světlem a dvěma krátkými masážními tyčemi. 

Nádech luxusu dodává interiéru kromě nadstandardní vany i široká skříňka se skleněným dvojumyvadlem. Prostor opticky zvětšuje velké zrcadlo, ve kterém se násobí použité osvětlení. Pro tento interiér vybrala návrhářka atypickou mozaiku s kruhovým dekorem přírodního kamene, opět v teplých přírodních barvách. Přestože by to rozměr obou koupelen umožnil, rozhodli se majitelé, že ani v jedné nebude toaleta, které raději ponechali intimitu v odděleném samostatném prostoru.

text: Libuše Lhotská, foto:. Miroslav Šimčík

logo MessengerPoslat Messengerem