Zeptali jsme se odborníka z České spořitelny.

Rádi bychom si postavili dřevostavbu a vzali si na ní hypotéku. Bohužel nemáme možnost ručit jinou nemovitostí. Byli jsme se na to informovat ve dvou bankách a zdá se nám složité vyplácení peněz po splátkách, které ne vždy odpovídají výše splátky firmě a kdy je potřeba mít hodně v hotovosti. Aspoň tak nám to bylo řečeno. Můžete nám doporučit banku a firmu na dřevostavby, která s tím nemá problém?

manželé Novákovi

Na Váš dotaz odpovídá Marek Petráš - produktový manažer hypoték, Česká spořitelna

Dobrý den,

dřevo jako přírodní materiál dostává nyní zelenou v řadě oblastí. S tím souvisí rostoucí obliba dřevostaveb v České republice, kterou potvrzují oficiální statistické údaje. Na tento trend reaguje Česká spořitelna nabídkou speciálního hypotečního úvěru pro financování dřevostaveb a montovaných domů.

Nabízí jednoduché vyřízení hypotéky bez nutnosti zajištění jinou nemovitostí. Dosud byly totiž montované domy většinou složitě financovány předhypotečním úvěrem, který má oproti běžné hypotéce vyšší úroveň úrokových sazeb, či požadováno zajištění jinou nemovitostí. Nyní je možné využít výhodné podmínky standardního hypotečního úvěru včetně nízkých úrokových sazeb a zároveň využít službuVariabilita splátek.

Výhodou této hypotéky je, že peníze dostanete rychle, a to až 90 % ceny díla ještě před dokončením výstavby a zbylých 10 % ceny díla po dokončení výstavby.

Speciální hypotéku pro dřevostavby a montované domy lze využít, pokud výstavbu provádí firma z Asociace dodavatelů montovaných domů. Členství dodavatele stavby v této asociaci zaručuje dodržování předepsaných standardů při montáži domu a také žádoucí kvalitu a životnost pořizovaného domu.

text: Dana Klomínková a Česká spořitelna

(komerční sdělení)

logo MessengerPoslat Messengerem