Když jsme na jaře roku 2013 fotili pro časopis Bydlení proměnu Anetina bytu, půvabná maminka tehdy čtyřleté Márinky nám říkala, že by si přála zařídit vlastní bistro. Márinka jde letos do první třídy a po škole si může zaběhnout k mamince třeba na polévku. 

Aneta si totiž už v červenci splnila své přání a otevřela těm, co rádi a zdravě jedí, dveře do svého bistra Miam. Nachází se kousek od Masarykova náměstí v Jihlavě, je malé, útulně zařízené, mají tam výborné polévky, dokonalé vegetariánské a veganské specialitky a snové pečivo. Miam je vůbec jako sen – možná i proto, že z jednoho velkého snu vzešlo.

Zprovoznit bývalý fast food s kebabem dalo dost zabrat. Aneta si vzala růžovou čepici a bílila a cídila a natírala. Jak sama vypráví: „Nebyl to žádnej laláč“ a já nevím, jestli je to krajový výraz, ale zdá se mi, že to přesně vystihuje dny propocených triček, kůže od primalexu a bolavých zad. Omleté pořekadlo „pro krásu se musí trpět“ znovu potvrdilo oprávněnost vlastní existence.

Zprovoznit bývalý fast food s kebabem dalo dost zabrat. Aneta si vzala růžovou čepici a bílila a cídila a natírala.

Výsledkem je, že se v Miam můžete těšit hned na vícečetnou krásu. V krásně ležérním a pohodovém prostředí vám krásné a milé osůbky naloží na talíř krásně a zdravě připravené miamky. Osobně se nemůžu pořád rozhodnout, jestli si dám radši dýňové rizoto se šafránem, špaldové palačinky se zeleninou nebo rajčatovou polévku z čerstvých rajčat s domácím pestem.

Každopádně, kdykoliv projíždím přes Jihlavu, vždycky se stavím a odvážím si uspokojené chuťové pohárky a pár špaldových koláčů na snídani. Je úžasné vidět, kolik má drobná brunetka energie, když dokázala z všedního prostoru vykřesat místo, které potvrzuje dobrý vkus a notnou dávku hravosti a fantazie.

Vše, co Aneta v bistru nabízí, je připravené s péčí a tak, aby dopřálo chuti radovat se a pomohlo tělu zdravě a lehce fungovat.

Napište nám!

Povedlo se vám něco podobného? Splnili jste si sen a zařídili interiér pro své bistro, obchod, dílnu nebo jiný byznys podle svého vkusu, srdce a potřeb? Případně jste pomáhali s jejich projektováním či realizací? Dejte nám vědět. Rádi vás navštívíme a umožníme vám podělit se o vaši radost s našimi čtenáři a návštěvníky webu.


Další články o zajímavých projektech najdete v rubrice Interiér a na našem sesterském webu www.modernibyt.cz.

Text: Martina Paulová, Foto: Iveta Kopicová

logo MessengerPoslat Messengerem