Zeptali jsme se odborníka z České spořitelny.

Dobrý den. Plánuji koupi družstevního bytu prostřednictvím hypotečního úvěru. Pracuji jako OSVČ a mám obavy, abych zvládl pravidelně splácet. Zajímala by mě také možnost převodu bytu do osobního vlastnictví. Můžete mi dát nějaké doporučení?

Martin B.

Na dotaz odpovídá Jana Fišerová - produktová manažerka hypoték, Česká spořitelna 

Dobrý den, Martine,

můžeme Vás uklidnit, hypotéka na družstevní byt je nyní jednodušší a výhodnější. V prvé řadě již nepotřebujete další nemovitost a do zástavy je možné dát přímo kupovaný byt. Nabízíme výhodné úrokové sazby ve stejné výši jako financování koupě nemovitosti do osobního vlastnictví, kdy si sám určíte výši splátek. Výhodou je i možnost splácení přerušit, odložit a také změnit výši splátek. Splátky si můžete rozložit až na 30 let.

Zajištění hypotéky je snadné. Pro její získání je důležité, aby byl Váš družstevní byt zapsán v katastru nemovitostí. Při podpisu hypoteční smlouvy pak zároveň podepíšete smlouvu, ve které se zavážete do roka použít v budoucnu nový byt jako zástavu.

Zatímco už budete spokojeně bydlet ve svém novém bytě, můžete si v klidu začít vyřizovat převod bytu do osobního vlastnictví. Stačí, když se vám do roka podaří získat od katastru nemovitostí potvrzený převod bytu do osobního vlastnictví. Následně uzavřeme zástavní smlouvu na byt, která současně zruší dočasné zajištění hypotéky.

text: Dana Klomínková a Česká spořitelna

(komerční sdělení)


logo MessengerPoslat Messengerem