Vhodně zvolená vodovodní baterie k novému umyvadlu, vaně či sprše dodává prostorům vaší koupelny ten pravý punc. Jednotlivé armatury by měly sanitární keramiku doplňovat a být tak dokonalou nezbytností pro výsledný dojem. „Neméně důležitá je jejich praktičnost a funkčnost. Je nutné, aby ovládání baterie bylo pohodlné a splňovalo tak všechny požadavky každého zákazníka,“ upozorňuje specialista koupelnových studií PTÁČEK, Ing. Václav Vančura.

(Komerční prezentace)

Na co nezapomínat při výběru baterie?

„Při výběru jakékoli baterie je třeba dbát na poměr kvality a ceny. Každý zákazník by si měl předem stanovit, co od dané baterie požaduje a na základě toho vyčlenit ve svém rozpočtu dostatečné finanční prostředky. Především je nutné upřednostnit hledisko kvality před cenou,“ zdůrazňuje expert Václav Vančura.

Je tedy vhodné volit renomované výrobce, kteří v dané oblasti působí na trhu dlouhá léta a mají kladné reference. Dalším důležitým kritériem je délka záruky, která by měla být 5 až 7 let. Při návštěvě koupelnového studia by se měl zákazník zajímat o informace týkající se úspory vody, způsobu ovládání baterie, zda je zajištěno snadné a plynulé nastavení teploty vody a bezpochyby i možnost omezení maximální teploty.

Jaké jsou základní typy a provedení baterií?

Nabídka druhů vodovodních baterií je opravdu široká. Základní skupiny baterií se dělí dle použití, provedení a dle způsobu ovládání. (Koupelny PTÁČEK)Jak již bylo zmíněno, nabídka druhů vodovodních baterií je opravdu široká.  Základní skupiny baterií se dělí dle použití, provedení a dle způsobu ovládání. V prvním případě rozlišujeme baterie na základě jejich umístění v koupelně, což jsou armatury umyvadlové, bidetové, vanové a sprchové.

Dle provedení můžeme volit mezi bateriemi volně stojícími v prostoru, klasickými nástěnnými bateriemi nebo bateriemi podmítkovými. Volně stojící baterii volíme především u van zasazených volně do prostoru a je vhodná zejména ve větších koupelnách.

Co se týče ovládání, v nabídce jsou standardní kohoutkové baterie, jednoduché pákové nebo také originální bezdotykové a termostatické baterie. Zvláště termostatické baterie tvoří specifickou skupinu, která uživatelům nabízí hned několik výhod.

Proč volit termostatické baterie?

V porovnání s například pákovými bateriemi vynikají termostatické armatury svou šetrností a velmi pohodlným ovládáním. Oproti běžným bateriím mohou ušetřit až 50%.

Pan Vančura doporučuje tyto baterie především pro rodiny s dětmi a dodává: „Tyto baterie mají bezpečnostní pojistku, tudíž brání vaše ratolesti před opařením. Další výhodou je automatické směšování studené a teplé vody. Požadovanou teplotu si tedy stačí nastavit pouze jednou. Jediné, co při každodenní hygieně volíte, je průtok  vody.“

V porovnání s například pákovými bateriemi vynikají termostatické armatury svou šetrností a velmi pohodlným ovládáním. Oproti běžným bateriím mohou ušetřit až 50%. (Koupelny PTÁČEK)

Jaké jsou nejnovější inovační technologie v oblasti vodovodních baterií?

Nové technologie v oblasti koupelnového vybavení poskytují zákazníkům nadstandardní možnosti, díky kterým si lze čas strávený v koupelně ještě více zpříjemnit. S novinkou přišel například německý výrobce GROHE v podobě digitálního ovladače F-digital. Technologie umožňuje individuální nastavení, jež si snadno uložíte pro další použití.

Nové technologie v oblasti koupelnového vybavení poskytují zákazníkům nadstandardní možnosti, díky kterým si lze čas strávený v koupelně ještě více zpříjemnit. (Koupelny PTÁČEK)Ovladač si můžete připevnit tam, kam potřebujete – na zeď, okraj vany, umyvadla i bidetu a dokonce i na skleněná dvířka sprchového koutu. Tímto přelomovým ovladačem lze střídat mezi ruční sprchou, hlavovou sprchou a bočními sprchami (vanou).

Další významnou technologií u pákových baterií je tzv. Coolstart od Hansgrohe, která umožňuje pohyb páky pouze vlevo. Při středním nastavení rukojeti protéká baterie výhradně studená voda, otočením doleva dochází ke smíšení s horkou vodou a vy si tak můžete nastavit svoji ideální teplotu, čímž dochází k výrazné úspoře energie.

Na závěr odborník Václav Vančura doplňuje: „Ať už si vyberete jakoukoli baterii, mějte na paměti vše, co od tohoto produktu očekáváte. Především nezapomínejte také na fakt, že vodovodní baterie je záležitostí každodenního použití, proto by měla být kvalita a praktičnost  na prvním místě.“

Další informace najdete na stránkách koupelnových studií PTÁČEK.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem