Tisk | Diskuze (10) | Sdílet článek Facebook Twitter Google
Japonská kamna na vaší chalupu
Když v pátek otevřete dveře chaty či chalupy, přivítá vás zima. Zdi jsou promrzlé a než se objekt podaří slušně vytopit, je tu neděle a odjezd domů. Jedno řešení se však nabízí: malá přenosná japonská kamna.
Na jaře či na podzim se ne vždy vyplatí vytápět celý dům pomocí centrálního vytápění, obzvláště když svůj čas trávíte pouze v jedné nebo dvou místnostech. Udeří-li mrazy, centrální topení navíc někdy nestačí.
Mnoho lidí v zimě pomocí ústředního topení dům pouze temperuje a topí krbovými kamny v jedné místnosti. Pokud přijede náhlá návštěva a vy potřebujete rychle vytopit například jeden pokoj v podkroví, je tu práce vhodná pro přenosná kamna. Také na chalupě, než se pořádně rozehřeje kachlová pec, mohou přenosná kamínka skvěle posloužit.
VÝHODY KAMÍNEK |
· Kamna jsou přenosná a mají malou hmotnost · Nevyžadují komín ani připojení na elektřinu nebo plyn · Z hlediska spotřeby kamna pracují úsporněji než jiné přímotopy · Spalování je bezpečné a vyhovuje přísným mezinárodním bezpečnostním normám • Provozní nádrž je vyjímatelná, takže přečerpávání paliva z kanystru můžete provádět mimo vytápěnou místnost. Ruční čerpadlo je zahrnuto v ceně výrobku. |
Snadná přemístitelnost
Japonská kamínka Toyotomi mají malou hmotnost (8-11 kg podle typu), takže manipulace s nimi je velmi pohodlná. V zimě se s vámi mohou přemisťovat po domě, jak je zapotřebí. U snídaně vám ráno poslouží v kuchyni, přes den si je můžete vzít do pracovny, do dílny nebo do garáže a večer vás zahřejí v obýváku u televize.
Kamna totiž nepotřebují žádné napojení na energie, a dokonce nepotřebují ani komín. Pro své malé rozměry se snadno vejdou do kufru auta, takže si je můžete vzít i na víkend na chatu. Kamna můžete s úspěchem využít nejenom v domě, ale také v obytném přívěsu, na lodi nebo ve skleníku.
Tajemství přenosných kamen Toyotomi spočívá v důmyslném spalování. Hořáky mají téměř 100% účinnost, přitom spotřeba paliva je extrémně nízká (0,1 l paliva na 1 kWh). Palivo v tekuté formě na bázi čistého petroleje a konstrukce hořáků zaručuje mnohem nižší náklady na vytápění než u jiných přímotopů, ve srovnání s elektřinou jsou dokonce úspory o polovinu vyšší.
Více článků z rubriky INTERIÉR najdete na www.dumabyt.cz. |
Princip dvojitého spalování
Japonská kamna jsou podle konstrukce vybavena hořáky různých typů. Hořák White Flame díky bílému plameni šíří teplo konvekcí a je ideální pro vytápění velkých místností od 50 do 90 m 2. Hořák Turbo pracuje na principu dvojitého spalování. Palivo nejprve hoří ve spodní části spalovací komory při teplotě 800 °C, potom spaliny díky přisátému vzduchu dohořívají v horní části spalovací komory při teplotě 1 200 °C. Výsledkem je bezzápachové spalování při 100% využití tepelného potenciálu spalované směsi. Třetím typem hořáku je One Royal Flame, jednolitý a vysoce účinný hořák, který je vhodný pro chaty, dílny a také pro všechny dobře odvětrávané prostory do 35 m 2 .
Dalším typem hořáku, se kterým se u japonských kamen Toyotomi můžete setkat, je hořák Laser s elektronicky řízeným procesem spalování. Výhodou je možnost nastavení požadované teploty v nařízeném čase. Kamna s tímto hořákem jsou naprosto bezpečná, protože se nikdy na povrchu nerozžhaví, a po dosažení požadované teploty se automaticky upraví optimální úroveň spalování a elektronika udržuje proces hoření v požadované úrovni. Kamna vybavená hořákem Laser jsou nejvhodnější pro místnosti s plochou 12-48 m 2 .
Kamna jsou účinně vybavena zabezpečením proti nárazu nebo převrácení. Bezpečnostní mechanismus v tomto případě kamna samočinně vypne. Také nemusíte mít obavu z vylití paliva. Kamna mají i čidlo, které hlídá kvalitu ovzduší ve vytápěné místnosti, a samotné palivo je ekologicky zcela nezávadné.
text: Adam Krejčík, foto: archiv firem
09.05.2014 | Interiér
Tisk | Diskuze (10) | Sdílet článek Facebook Twitter Google
Diskuze
- 15.08.2022 01:28 - A co spotřeba kyslíku a CO2? Pokud kamna nemají odvod spalin do...
- 14.07.2022 22:09 - Opravdu dlouho jsem chtěl mít chalupu, aby člověk měl kam vypadnou z...
- 08.01.2022 13:47 - Mam ty kamna na chalupe. Po renovaci zapalovani, novy knot a...
- 18.08.2020 23:05 - Buďto se dá napojit externí přívod vzduchu z průduchu v komínu nebo...
- 16.08.2020 21:26 - Co je k tomu potřeba, když má krbová vložka externí přívod vzduchu?...