Jako funkční stínicí prvek začaly být panelové závěsy nejprve hojně využívány ve veřejných a komerčních interiérech, odkud se ale velmi brzy rozšířily do obytných prostorů. S tím souvisela i změna vnímání japonských stěn, které prokázaly svůj velký potenciál jako interiérové doplňky.

(Komerční prezentace)

Závěsy z vlastní látky

Firma Bematech, zavedený výrobce interiérové stínicí techniky, na výrobu panelů používá především vlastní kolekce roletových látek. Možné je ale pracovat i se záclonovými a závěsovými textiliemi. Výhodou jednoduché konstrukce stínicího prvku a výroby na míru je možnost vytvořit japonské závěsy z látky od zákazníka nebo z látky potištěné vlastním vzorem. Sladit stínění s barvami v interiéru a ostatními bytovými textiliemi nebylo nikdy jednodušší. Dle materiálu se doporučuje látky čistit praním, luxováním nebo pouze vlhkým hadříkem.

Dopřejte si luxus exotického designu

Systém posuvných panelů tvoří v tradičním japonském domě příčky a opticky dělí prostor. Vzhledem k tomu, že moderní trendy se často inspirují v historii, není překvapením, že se mezi nimi objevily i panelové závěsy. Jsou ideální k odstínění velkých ploch, ale i zakrytí výklenků nebo otevřených skříní. V současnosti se látkové stěny využívají více ke stínění a výzdobě interiéru. Vše lze jednoduše ozvláštnit kombinací dvou nebo více látek vedle sebe. Docílíte skvělého barevného efektu, který bude nepřehlédnutelný.

Jako funkční stínicí prvek začaly být panelové závěsy nejprve hojně využívány ve veřejných a komerčních interiérech, odkud se ale velmi brzy rozšířily do obytných prostorů. S tím souvisela i změna vnímání japonských stěn, které prokázaly svůj velký potenciál jako interiérové doplňky. (Bematech.cz)

Konstrukční možnosti japonského stínění

V případě firmy Bematech, která japonské posuvné stěny vyrábí na míru, může mít jeden hliníkový profil až pět drážek s pěti látkovými panely. Pro rozměrnější plochy stačí využít dva a více profilů vedle sebe. Volně visící panely jsou k nosným profilům přichyceny suchým zipem nebo pohledovými lištami. Do prostorných interiérů doporučujeme pořídit horní profil delší, než je šířka okna. Panely stažené do stran vám díky tomu nebudou nijak bránit ve výhledu ani zužovat průhled.

Ovládejte závěsy pohodlně a jednoduše

U interiérového stínění se vždy nabízí dvě varianty ovládání – manuální a motorické. Výběr závisí na zákazníkových preferencích a celkových rozměrech japonských panelů. Manuální ovládání využívá tyč nebo šňůru, je ale omezeno maximálními rozměry produktu (max. š. 5 700mm x 3 000 mm). Maximální šíře pro motorické ovládání je stanovena až na 24 000 mm.

Panelová posuvná stěna (Bematech.cz)

Pokud vás nabídka japonských posuvných stěn zaujala, vyžádejte si na webu www.bematech.cz nabídku zdarma.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem