Tlakové hrnce dnes představují kuchyňskou klasiku. Málo kdo ale ví, že v nich nemusíte vařit jen tuhé hovězí nebo guláš. Tlakové hrnce přinášejí mnoho výhod i při přípravě chutných, lehkých jarních jídel. Potraviny neochudíte o vitaminy, a zároveň uspoříte energii. Tlakové hrnce jsou pro zdravé vaření ideálním pomocníkem a navíc jsou bezpečné, s mnoha užitečnými funkcemi, sofistikované a elegantní.

Princip tlakového hrnce je v zásadě velmi jednoduchý: jídlo se vaří při vyšším tlaku, čímž teplota uvnitř hrnce dosáhne vyšší hodnoty. Tím se zkrátí doba potřebná pro přípravu. V tlakových hrncích Fissler vitavit® premium a vitavit® comfort však můžete vařit i bez tlaku v páře.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

celý text

Opravdovou lahůdkou je trojstupňový systém vaření.Opravdovou lahůdkou je trojstupňový systém vaření. „K obvyklým dvěma možnostem varu pod tlakem jsme přidali ještě třetí možnost, vaření v páře bez tlaku. Při jeho použití můžete jídlo dochucovat i pravidelně míchat, ale tento druh přípravy je především šetrný k potravinám, v nichž chceme zachovat vitamíny a zachovat jejich autentickou chuť," vysvětluje Siegfried Müller. Vaření v páře, oblíbené především u lidí vyznávajících zásady zdravé výživy, je přitom v současné době považováno za způsob, který v mnoha případech nejlépe uchová v potravinách cenné živiny. A to se teď na jaře, kdy se na tržištích objevuje čerstvá svěží zelenina a mladé maso úžasně hodí.

U starých hrnců docházelo k vytržení pojistky

Hrnce se díky svým jedinečným vlastnostem staly držiteli mnoha ocenění.I při vaření pod tlakem lze připravit velmi chutné jídlo, pro někoho to má ale háček...Někteří lidé tlakové hrnce neradi používají, protože zaslechli nejednu historku, která obsahovala „roztržený" papiňák a slepičí polévku na stropě kuchyně. U starých hliníkových hrnců skutečně občas docházelo k vytržení pojistky. S hrnci, které mají pečlivě konstruovaný a prověřený bezpečnostní systém, však takové riziko v žádném případě nehrozí. K většímu bezpečí přispívá i trojstupňová indikace teploty: zelená znamená optimální teplotu, při žluté je možné sporák ztlumit. Pokud se objeví červená, je teplota v hrnci příliš vysoká.

! Prohlédněte si on-line NEJVĚTŠÍ KATALOG RODINNÝCH DOMŮ !

Optická a zvuková signalizace

K většímu bezpečí přispívá i trojstupňová indikace teploty.„Za velmi důležitou považujeme bezpečnou a snadnou manipulaci," říká ředitel společnosti Fissler Müller. „Proto jsou naše tlakové hrnce vybaveny dvěma držadly místo jednoho - brát je tak můžete bez nejmenší obavy i mastnýma nebo mokrýma rukama, čemuž se při práci v kuchyni nikdo z nás občas nevyhne," dodává. Oceníte jistě i optickou a zvukovou signalizaci vypnutí hrnce. Tlakový hrnec je navíc vybaven praktickou pomůckou - ukazatelem minimálního a maximálního množství tekutiny, které je možné použít při jeho plnění.

Vyspělá technologie

Hrnce se díky svým jedinečným vlastnostem staly držiteli mnoha ocenění, například prestižní red dot design a KitchenInnovation. Vloni přidaly ocenění Home Style Award 2010, cenu z veletrhu zaměřeného na prémiové výrobky pro domácnost, pořádaného Messe Frankfurt v Šanghaji. Oba modely, vitavit® premium a vitavit® comfort, byly oceněny v kategorii Best Green Style pro svou vyspělou technologii a také za to, že umějí dokonale spořit energii.

Recept pro vaši inspiraci

Filet z mořského okouna se zázvorem a chilli papričkou připravovaný v páře.

Ingredience pro 2 osoby

2 filety bez kůže z mořského okouna (200 g) nebo filety z candáta, sůl, pepř, 1 ks čerstvého zázvoru (asi 15 g), 1 malá čerstvá chilli paprička, 1 polévková lžíce citrónové šťávy, 1 polévková lžíce sójové omáčky, 200 g čínského zelí, 1 červená paprika (cca 200 g), 3 jarní cibulky, 1 stonek citrónové trávy, ½ citrónu, 1 polévková lžíce nasekaného koriandru.

Filet z mořského okouna se zázvorem a chilli papričkou.Příprava

1. Filety omyjeme, osušíme, osolíme a opepříme. Oloupaný zázvor nasekáme najemno. Z chilli papriček odstraníme semínka, omyjeme a nasekáme na co nejjemněji. Zázvor, chilli papričky, citrónovou šťávu a sójovou omáčku společně zamícháme a vytvoříme tak marinádu, do níž rybí filety naložíme asi na hodinu. Listy čínského zelí, červenou papriku a jarní cibulku nakrájíme na kolečka nebo přibližně 0,5 cm proužky.

2. Vnější stonky citrónové trávy odstraníme a část vnitřních stonků podélně nakrájíme. Do tlakového hrnce Fissler Vitavit® Premium (4,5 l) dáme nakrájený citrón na plátky společně se stonky citrónové trávy. Do hrnce poté vložíme trojnožku společně s děrovaným sítem sloužící pro vaření v páře. Na dno síta vložíme zeleninu a na ni marinované filety. Tlakový hrnec zavřeme podle návodu a nastavíme stupeň vaření na 1. Zapneme hořák na nejvyšší teplotu. Zakrátko se díky systému barevné signalizace ukáže žlutý pruh, který nám napovídá, že je nejvyšší čas snížit teplotu varu. Po zobrazení zeleného pruhu vaříme ještě 5 minut. Po 5 minutách vaření odtlakujeme hrnec dle návodu na víku, a poté otevřeme. Podáváme s rýží a lehce sypeme koriandrem.

Jedna porce obsahuje asi: 245 kcal / 1026 kJ, 39 g bílkovin, 8 g tuků, 4 g sacharidů.

text a foto: wwww.fissler.com, Tomáš Horáček

logo MessengerPoslat Messengerem