Elektrospotřebičů v našem životě přibývá geometrickou řadou, což vede na každém kroku k neustálému za­kopávání o zásuvky a prodlužovací ka­bely...

PoradnaINTERIÉRY na Dumabyt.czKaždému se občas stane, že nemůže najít jedinou volnou zásuvku v bytě či kanceláři, a tak neustále kombinuje, za­pojuje a vypojuje kabely, nakupuje prodlužovačky a rozdvojky. Pro všechny, kdo jsou již unaveni neustálým bojem s neestetickou změtí kabelů, máme ale dobrou zprávu - na českém trhu se objevil nový systém elektrických rozvodů EUBIQ, který umožňuje kdykoliv si přidat zásuvku přesně tam, kde ji zrovna potřebujete.

Posuvné zásuvky

Časy, kdy nám v kuchyni stačil pouze sporák a pár hrnců, jsou již dávno pryč.Základ systému základ tvoří napájecí lišty připojené k elektrické síti. Každá lišta umožňuje přidávat libovolný počet zásuvek s tím, že na jeden metr délky lze umístit až 12 zásuvkových adaptérů. Ty se dají podle potřeby kdykoliv odebírat či přemisťovat na jiné místo. Pokud vlo­žíte adaptér do drážky v liště a otočíte s ním o 90 stupňů, aktivujete zásuvku, která je tak připravena k připojení elektrických přístrojů.

Lišty jsou k dostání v několika standardních rozměrech, nebo si je můžete nechat vyrobit na míru podle vašich konkrétních potřeb. Díky kvalitním a odolným materiálům - eloxovanému hliníku a polykarbonátu - a jejich elegantnímu designu se hodí do všech typů moderních kanceláří, interiérů či kuchyní. Po­dle typu užití si můžete vybrat lišty buď s povrchovou montáží, nebo zapuštěné do stěny i pracovního stolu. Milovníci nových technologií jistě ocení, že systém Eubiq lze vybavit datovými moduly s připojením na internet, telefon či třeba videoprojektor.

Bezpečnost především

Systém Eubiq dbá především na bezpečnost, a proto si nechal patentovat bezpečnostní systém GSS (Grounded Sentry Shutter), který uzemňuje všechny spotřebiče a vodivé objekty, se kterými by mohli dospělí a především děti přijít do kontaktu. Tím se zamezí možnému úrazu elektrickým proudem. Se systémem Eubiq vyřešíte nejen problém stále většího množství elektronických přístrojů v by­tě vzhledem k malému počtu zásuvek, ale zároveň zajistíte bezpečnost vlastního domova.

Více článků z rubriky INTERIÉR na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Euréka v kuchyni

Systém elektrických rozvodů Eubiq je efektivním řešením, jak si usnadnit práci v kuchyni i jiných místnostech a zároveň doma vytvořit moderní a bezpečné prostředí.Časy, kdy nám v kuchyni stačil pouze sporák a pár hrnců, jsou již dávno pryč. Ať už vaříme nebo připravujeme jen něco dobrého na zub, běžně nám s našimi výtvory pomáhají nejrůznější elektrické spotřebiče. Bez nich se moderní kuchyně jednoduše neobejde. Často jich při práci míváme připojených i několik najednou a pak marně hledáme další volnou elektrickou zásuvku.

Také toto omezení vám nyní pomůže vyřešit systém EUBIQ, který se díky jednoduchému a elegantnímu designu hodí do všech typů moderních interiérů a kuchyní. Už nebudete muset cestovat po celé kuchyni s rychlovarnou konvicí či mixérem a hledat poslední volnou zásuvku, ale naopak se budete moci připojit k elektrické síti vždy tam, kde se vám to mo-mentálně hodí.

Lišty z eloxovaného hliníku a polykarbonátu jsou odolné vůči oděrům i působení různých chemických i přírodních látek užívaných v kuchyni.

Napájecí lišty

Do lišt je možné instalovat také datové moduly s připojením na internet.Zásuvkové adaptéry existují ve dvou provedeních, v klasickém Compact a exkluzivním Premium s modře podsvíceným prstencem. Můžete je kdykoliv odebírat, přidávat i přemisťovat po celé délce lišty.

Napájecí lišty se vyrábějí v několika standardních rozměrech od 40 cm délky nebo na míru podle individuálních po­žadavků či konkrétních specifik daného prostoru. Můžete si tak vybrat lištu s povrchovou montáží vhodnou k umístění podél kuchyňské linky, nebo naopak zapuštěnou do stěny. K osvětlení pracovního stolu lze lištu doplnit úsporným svítidlem s páčkovým vypínačem nebo čidlem spouštějícím se při zachycení pohybu, který využijí zejména noční jedlíci. Pro ty náročnější má Eubiq připravenu řadu různých doplňků, háčků a závěsných lišt šetřících pracovní plochu kuchyňské linky.

text: Ing. Daniel Pospíšil, specialista společnosti Prodix

logo MessengerPoslat Messengerem