Zrcadla spojují funkčnost a dekorativnost, díky čemuž jsou dokonalým doplňkem téměř každého interiéru. Zdobí naše stěny a nábytek. Další výhodou je možnost přístupu k mnoha velikostem a tvarům, takže je snadno přizpůsobíte jakémukoli prostoru a pozitivně ho ovlivníte a zároveň pomůžete tak prosvětlit a zvětšit místnost. Zrcadla se stala nedílnou součástí vybavení a při správném umístění můžou pomoci zvýraznit prvek dekoru; proto stojí za to se o nich dozvědět více, abyste jejich přednosti využili na maximum.

Jaké zrcadlo vybrat? Které se bude hodit? Kam je pověsit? Jaká zrcadla jsou módní? Kde koupit zrcadlo? Při jejich výběru byste měli počítat s tím, že vyvstane mnoho otázek, ale po krátkým seznámení se s tématem bude rozhodování mnohem jednodušší. Zde je několik informací a rad od výrobce zrcadel (Alfaram.cz).

Kulaté koupelnové zrcadlo ze dvou částí s osvětlením WIRO LED [fot. ALFARAM]Kulaté koupelnové zrcadlo ze dvou částí s osvětlením WIRO LED [fot. ALFARAM]

Kulatá zrcadla – univerzálnost v celé své kráse

Existuje mnoho modelů zrcadel, ale v poslední době se v našich domovech a bytech ujala vedení kulatá zrcadla, která, jak se ukazuje, skvěle fungují v každém interiéru jako funkční i dekorativní zrcadla. Mohou ozdobit stěnu a nábytek. Rozhodnutí nahradit ostré hrany měkkými, hladkými hranami není až tak překvapivé. Kruh je po léta považován za dokonalý tvar a v přírodě je mnohem běžnější než obdélníkové formy; stačí se jen rozhlédnout, abyste všude viděli kruhy.

Kulatá zrcadla jsou volbou, která přináší další výhody. Jedná se o velmi univerzální formu, kterou lze snadno umístit mezi nábytek. Navíc kulatá zrcadla skvěle vypadají ve skupinách a párech, a to nejen se stejnými průměry. Kombinací několika modelů různých velikostí lze vytvořit zajímavé kompozice, které dodají dekoru trochu zajímavější vzhled. Široká škála rozměrů poskytuje další škálu možností - od malých kulatých zrcadel, která lze umístit na skříň, až po zrcadla sahající až ke stropu, díky kterým si budeme moci vybrat zrcadlo tak do malých jak i velkých místností. Kulatá zrcadla ve zlatých rámech, tradiční dřevěné rámy nebo bez rámu - výběr je opravdu velký, takže pro každý interiér najdete ten správný model.

Kulaté zrcadlo v rámu se zlatým leskem s osvětlením - BELLA LED [fot. ALFARAM]Kulaté zrcadlo v rámu se zlatým leskem s osvětlením - BELLA LED [fot. ALFARAM]

Kulaté zrcadlo se bude dobře hodit nejen v moderním interiéru. Správně vybraný rám pomůže doplnit jakýkoli styl. V poslední době také velmi oblíbené zlaté rámy se perfektně hodí ke kulatému zrcadlu; jejich barva je kvintesencí bohatého glamour stylu, ale skvěle se hodí i do loftových a moderních stylů, kterým dodávají trocha elegance a zavedení určité lehkosti, kterou černý rám nemůže vždy poskytnout. V klasickém a vintage stylu můžete klidně uvažovat o kulatém zrcadle v tradičnějším rámu; nemusí jít nutně o masivní a široké rámy, ale skvěle poslouží i lehké, ladné, štíhlé rámy s jemným zdobením. V případě skandinávského stylu budou nejdůležitější materiály; v souladu s principem přirozenosti bude skvělou volbou kulaté zrcadlo v dřevěném rámu s koženým páskem.

Zajímavě mohou vypadat i kulatá zrcadla bez rámů, která podtrhnou charakter místnosti. Nejlépe budou fungovat v koupelně, kde je důležitá funkčnost zrcadel, protože chybějící rám Vám umožní maximalizovat povrch zrcadla a co nejvíce z něj bude určeno k použití, což je obzvláště důležité v menších koupelnách, kde si nemůžete dovolit příliš velké zrcadlo. Není to však jediné využití těchto modelů, dobře poslouží i v jiných místnostech. Už nejde o úpravu rámu pro zdůraznění stylu místnosti, ale o umístění zrcadla tak, aby odraz ukazoval příslušný prvek, který tento úkol splní. Dobrým příkladem bude umístění rostlin vedle zrcadla v místnosti navržené ve skandinávském stylu. Můžeme ho situovat tak, že se v něm bude odrážet okno a pomůže tak prosvětlit místnost. Kulaté zrcadlo bez rámu bude výbornou volbou do interiéru v minimalistickém stylu, kde se chceme vyhnout přebytečným dekoracím a barvám. Takové zrcadlo poslouží jak jako funkční předmět, tak i jako neokázalá jemná dekorace. Jednoduchost jeho formy dokonale zapadne do předpokladů tohoto stylu.

Kulaté zrcadlo se hodí do každé místnosti - ať už ho chceme zavěsit do koupelny, ložnice, předsíně nebo obývacího pokoje. Pomůže vyhladit neopracované a ostré hrany nábytku, díky čemuž bude celek vypadat jemněji. Menší a středně velké modely je dobré zavěsit nad další prvek, díky čemuž doplní prostor a to, co bude umístěno pod zrcadlem, nebude působit příliš prázdně. Skvělým místem bude prostor nad skříňkami, toaletními stolky a umyvadly; kulatá zrcadla mohou dobře posloužit v zajímavém uspořádání zahrnujícím umístění mnoha malých zrcadel nad postel nebo pohovku.

Zrcadla s osvětlením – jaká vybrat a kam se hodí?

Velký úspěch měla i zrcadla s osvětlením. Diody za nimi vytvářejí kolem povrchu krásnou, dekorativní záři, která opticky odděluje zrcadlo a stěnu, na které visí a pomáhá odhalit zrcadlo, které je samo o sobě dekorací. Velmi oblíbené se stalo jejich použití v koupelně, ale najdeme je i v jiných místnostech. Tvar zrcadla není problém, pásek s LED diodami se mu snadno přizpůsobí. Kulatá zrcadla byla velmi dobře přijata, protože jsou okamžitě spojena se sluncem nebo měsícem a nastavují tu správnou náladu. Je však třeba připomenout, že kromě zrcadel určených k líčení plní osvětlení v těchto zrcadlech především dekorativní funkci a provádění přesných toaletních činností s nimi může být obtížné. Neznamená to ale, že bychom se na ně u koupelnového zrcadla měli úplně zanevřít - navíc tam bude skvěle fungovat, pomůže prosvětlit obvykle malý pokoj a zároveň bude vypadat extrémně dobře. Jediné, na co si při takovém výběru musíme dát pozor, je instalace přídavného osvětlení, které poslouží pro každodenní hygienu obličeje, holení nebo nanášení make-upu.

Kulaté koupelnové zrcadlo s osvětlením - CAPELLA LED [fot. ALFARAM]Kulaté koupelnové zrcadlo s osvětlením - CAPELLA LED [fot. ALFARAM]

LED zrcadla jsou perfektní pro modernizaci interiéru a při vhodném uspořádání zapadnou do každého stylu. Oproti vzhledu mohou dobře posloužit jako koupelnové zrcadlo v klasickém uspořádání místnosti; dodají trochu charakteru vintage stylu a skvěle zapadnou do loftového i industriálního interiéru. Mohou být umístěny v předsíni, ložnici nebo chodbě.

U osvětlených zrcadel hraje důležitou roli výběr vhodné hustoty a barvy světla. Mnoho lidí se může divit, jaký je rozdíl mezi hustotou osvětlení - odpověď není tak složitá. Jedná se o počet diod na metr LED pásku - hustota 60LED/m umožňuje získat standardní množství světla a 120LED/m umožní získat tzv. efekt světelné linie, tedy hladší a lepší efekt rozptylu světla.

V případě barvy osvětlení závisí výběr spíše na účelu zrcadla a náladě, kterou chceme vytvořit. Existují tři hlavní typy barvy světla: teplá, neutrální a studená.

Led barvy používané v Alfaram [fot. ALFARAM]Led barvy používané v Alfaram [fot. ALFARAM]

Teplá barva se vyznačuje nažloutlou barvou světla a nejvíce se podobá tradičnímu osvětlení. Dekorativní zrcadlo s takovým osvětlením bude fungovat především v místech určených k odpočinku a relaxaci. Působí pozitivně na atmosféru pokoje, díky čemuž je mnohem útulnější, takže se skvěle hodí do obývacího pokoje, ložnice nebo závěsu na chodbě. Vyhlazuje také rysy obličeje, takže v zrcadlech osvětlených tímto světlem budete vypadat lépe.

Neutrální barva, tedy tzv. bílé světlo, se nejvíce podobá slunečnímu záření. Je šetrnější k očím, tolik nenamáhá oči a neuspí, takže se skvěle hodí na pracoviště. Zrcadla osvětlená touto barvou mají nejspolehlivější odraz.

Studená barva je nejstudenější z dostupných možností a její barva se mírně mění na odstíny modré. Dobře zvýrazňuje kontury a zvýrazní prostor, takže je ideální pro použití se zrcadly určenými ke zvýraznění a vylepšení prvků, aby na ně přitáhla pozornost. Často ji lze nalézt v nákupních centrech. Tato barva je velmi podnětná, zvýrazňuje detaily a dodává moderní atmosféru, proto lze takto nasvícené zrcadlo použít i na pracovišti.

Doporučujeme Vám se podívat na nabídku www.alfaram.cz kde najdete jak kulatá zrcadla, tak osvětlená zrcadla.

logo MessengerPoslat Messengerem