Co je pro letošní rok "in" v obkladech a dlažbách?  Jaké jsou nejnovější trendy? Přinášíme přehled toho nejzajímavějšího, co si pořídit do koupelny snů. Inspirujte se!

(Komerční prezentace)

Již tradičně se koncem září italská Bologna, díky veletrhu CERSAIE, stává mekkou pro milovníky designu a novinek ve vybavení koupelen, zejména pak v obkladech a dlažbách. Tento mezinárodní veletrh jednoznačně určuje trendy na nadcházející období.  

Jaké jsou TRENDY této sezóny?  Nechte se inspirovat!

Přírodní, zemité tóny, dřevo, kámen a beton

Zemité tóny, přírodní odstíny. Jednoznačně převládá dřevodekor a imitace kamene, betonu i cementu. Máte-li rádi minimalistický styl, kde se často využívá podhledový beton, můžete sáhnout i po obkladech i dlažbě v imitaci betonu. Mají k tomuto stylu velmi blízko.

Foto: NOVINKA - dlažba Marmoles Brillo, SIKO:

NOVINKA - dlažba Marmoles Brillo, SIKO

Foto: NOVINKA: - dlažba ATELIER S, SIKO:

NOVINKA: - dlažba ATELIER S, SIKO

Na výsluní se stále drží neutrální barvy jako je hnědá, šedá, bílá, černá a jejich odstíny. Výrazné barevné tóny se prezentují jen velmi okrajově. 

Velké formáty vedou 

Absolutní prim potvrdily velké formáty!  Nejčastěji např. 75x150, 120x240, 90x90.

Foto: série MAXIMUM, Graniti Fiandre, SIKO - hlavní foto článku

V kontrastu k velkým formátům se objevují i malé „cihličky“ – 10x30, 10x20, mozaiky či obklady cca 10x10 cm. Pestrost a nápaditost struktur i dekorů je opravdu velmi vydařená.

Ilustrační foto, veletrh Cersaie, zdroj: SIKOPytlovina, tvíd anebo káro?

Nepřehlédnutelných typem dekoru obkladů či dlažeb se stala imitace nejrůznějších typů textilií. Převládá dezén hrubých textilií jako je juta, pytlovina, objevuje se také tvíd a další. Dlažba s designem textilie vytváří v ploše dojem, iluzi koberce.

Složte  PARKETOVÝ VZOR

Tento trend je patrný jak u prken, cihliček, tak u malých formátů. Charakteristickým prvkem je především kombinace světlých a tmavých barev, včetně odlišných struktur, vytvářející vzájemně výrazný kontrast.    

Foto: Série TIMBER Design, SIKO:

Série TIMBER Design, SIKO

Ilustrační foto, veletrh Cersaie, zdroj: SIKO"Plechová" podlaha i stěna? Může být! ...do obýváku, chodby nebo i koupelny 

Moderním trendem jsou dlažby v dokonalé imitaci ocelových či zkorodovaných desek,  v bronzové nebo platinové barvě. Velmi často s přiznanými škrábanci či známkou broušení, opotřebení až koroze.  

Dlažba v imitaci kovu dokonale kopíruje jeho odlesky. V kombinaci s tradičními materiály vytváří interiér s prvky industriálního stylu. 

DŘEVO a jeho dokonalá imitace

Trend imitace prken, dřeva je stále populární. Především "dřevěné" plochy, které plynuje přecházející z podlahy na stěny. Dřevo prostor příjemně pocitově zateplí.

Foto: Série Logwood, SIKO:

Série Logwood, SIKO

3D efekt stěnu doslova rozpohybuje

Geometrické a lineární tvary. Reliéfní, plastické povrchy, trojrozměrné tvary, často seskládané v kontrastu (mat x lesk, reliéf x hladký povrch) vytváří optický 3D efekt. Modernímu interiéru tak vtisknou punc elegance a originality. Keramické obklady s 3D efektem se mohou skvěle hodit jako doplněk, s využitím na menším prostoru, případně jen na jedné stěně či jen jako dekorativní pruh. Nic se nesmí přehánět.

Foto: Série DANUBIO, SIKO:

Série DANUBIO, SIKO

Foto: Série PAPIRUS, SIKO:

Série PAPIRUS, SIKO

Nechte se inspirovat a vylaďte si nejen koupelnu, ale i celý interiér vašeho domu či bytu podle nejmodernějších trendů. Je z čeho vybírat, inspirace je opravdu bohatá. Již nyní můžete vybírat z trendů v SIKO nabídce. 

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem