Postel bez nočního stolku je jako auto bez zrcátek nebo hrnec bez uch. Stolek v ložnici slouží pro uložení všeho, co potřebujeme mít během noci po ruce - ať už je to knížka pro chvíle před usnutím, sklenka s vodou pro případ, že nás v noci vzbudí žízeň, případně budík, pokud se nemůžeme nechat probouzet až prvními paprsky světla. A protože po věcech na nočním stolku šátráme leckdy ještě v polospánku, měl by našim potřebám sedět jako ušitý na míru.

Aby nám sloužil tak, jak má, musíme brát v úvahu hned několik faktorů. Pokud je noční stolek součástí sestavy zahrnující i lůžko, máme rozhodování snazší. V tom případě si ale musíme rozmyslet, jestli kromě dokonalého vzhledu, který je u soupravy zaručen, splňuje i parametry, které nám budou vyhovovat.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Kulatý noční stolek z řady Tamis Plus (Hülsta), dub antracit, kolečka, cena 14 163 Kč (HOME STYLE).Na výšce stolku záleží

Důležitým parametrem nočního stolku je jeho výška. Abyste zvolili tu správnou, musíte od začátku vědět, k čemu vám má sloužit.

Stolek vysoký jako vaše postel, nebo o trochu nižší, zaručuje pohodlí při odkládání předmětů. Noční stolky, které jsou zároveň servírovací, jsou vybaveny otočnou deskou. Má-li tedy stolek sloužit jako servírovací, musí jeho horní deska výšku postele převyšovat alespoň o dvacet centimetrů, aby se vám pod něj vešly nohy.

Více článků z rubriky INTERIÉR na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Čím vyšší stolek, tím více

Noční stolky bývají pro mnoho z nás úložným prostorem, a tak výrobci nabízejí bezpočet variant se zásuvkami a poličkami.

Zde samozřejmě platí - čím vyšší, tím více žádaného úložného prostoru.

! Prohlédněte si on-line NEJVĚTŠÍ KATALOG RODINNÝCH DOMŮ !

Bezpečnost především

Noční stolek Giulietta – Romeo (Reflex Angelo), 55 x 39 x 51,5 cm, třešeň nebo wengé, lak lesklý nebo matný, detaily v kůži, výsuvné části zásuvek, cena od 74 884 Kč (ABITARE).Základními vlastnostmi užitečného a bezpečného nočního stolku, jaký všichni chceme, je snadná dostupnost, pevnost a stabilita. Pokud tedy zvolíte např. stolek vybavený kolečky pro snažší manipulaci, vyberte  takový, který lze bezpečně zabrzdit.

Opravdu nebezpečné mohou být ostré hrany stolku, kterým je lépe se úplně vyhnout, nebo na ně myslet při umístění stolku k posteli.

Zvláštní kategorií jsou stolky skleněné, vhodné pokud chcete zachovat vzdušnost prostoru a vyhnout se pocitu přeplněnosti v malé ložnici. U nich je nutné, aby byly ze silného skla a měly oblé hrany.

text: Jana Polomová, foto: archiv firem

logo MessengerPoslat Messengerem