Hlavní cena letošního Designbloku zná své vítěze, jsou jimi jedni z nejvýraznějších současných českých designérů, Jan Plecháč a Henry Wielgus. Dvojice byla porotou ohodnocena za nejpovedenější vizuální počin na Designbloku. Jejich práce se na letošní přehlídce designu, která probíhala 7. – 12. října 2014, objevila hned několikrát.

SkipinaV Superstudiu Hra představili Plecháč a Wielgus instalaci pro Heineken a uvedli zde výroční kolekci k 125 letům existence značky Lee. V Superstudiu Evropa navrhli instalaci pro českou značku Křehký, kde se také objevily jejich produktové novinky a zároveň vystavili vlastní instalaci, jako součást hlavní tematické výstavy Hra. V Openstudiu v Domě U Minuty byla umístěna svítidla navržená Plecháčem a Wielgusem pro Lasvit a Arthouse v Colloredo-Mansfledském paláci ukrýval instalaci pro značku Chanel.

HeinekenHlavní cena byla vyhlášena v neděli 12. října 2014 na slavnostním galavečeru Designbloku v kostele sv. Šimona a Judy. Porota složená z šéfredaktorů českých médií, zahraničních novinářů a ředitelů Designbloku vybírala absolutního vítěze mezi všemi účastníky letošní přehlídky. Jan Plecháč a Henry Wielgus si za své vítězství odnesli hlavní cenu, zlaté polínko.

text: Barbora Švehlová, foto: www.designblok.cz

logo MessengerPoslat Messengerem