Židle má spoustu podob. Kancelářská, jídelní, židle pro dítě, ale také židle barová. Na každou z mnoha druhů židlí jsou některé požadavky společné, jiné rozdílné, vzhledem k jejich charakteru. Proto je třeba židle volit vždy velice pečlivě. Přesně si promyslet svoje nároky na židli. 

(Komerční prezentace)

Správná ergonomie je důležitá

Kancelářské křeslo Autronic (Hawaj.cz)Obecně se dá říci, že základním požadavkem na všechny typy židlí je, aby měly správou ergonomii a vaše páteř sezením na nich netrpěla. Musí tedy být prohnuté tak, abyste se v nich mohli pohodlně opřít, aniž byste cítili, že váš posaz není přirozený. To je velmi důležité, protože minimalizujete rizika vzniku bolesti zad.

Podstatná je také výška židle. U barových židlí se počítá s tím, že jsou vyšší, abyste se vyhoupli přesně k výši baru a mohli se rukama pohledně opřít o barový pult. Široký výběr barových židlí najdete na Hawaj.cz.

Čalouněný sedák pro delší sezení

Vhodné je, má-li barová židle nastavitelnou výšku a dá se tak přizpůsobit. Někdy se hodí židle otočná s kvalitní pístem, který dlouho vydrží. Jestliže se předpokládá delší sezení na takové židli, měla by být vybavena pohodlným měkkým čalouněným sedákem. Ideálně je sedák z prodyšné a lehké tkaniny, na které se zadek a stehna nebudou potit. U barových židlí určených pro krátké sezení stačí plastové sedáky, ty by ale měly být také vhodně tvarovány, aby páteř netrpěla. Nezbytné jsou opěráky pro nohy.

Hodí se i k domácímu baru

Barová židle HB 573 WB (Hawaj.cz)Samozřejmě, že velmi podstatným faktorem je životnost. Nejde jenom o materiál, z něhož je židle vyrobena, ale i o celkovou kvalitu provedení. Myslete i na lehkou údržbu, která je obzvlášť důležitá, pokud tento židlí potřebujete skutečně do hospůdky či baru.

Můžete mít ale barové židle třeba v recepci firmy, kde se hodí na krátké posezení při diskusi příchozího s recepční, nebo třeba doma v jídelně, pokud máte propojenou kuchyň s jídelnou a barem a chcete si u barového pultu dát občas třeba jenom skleničku s partnerem. 

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem