Stres, únava, nevyspání. Všichni tato 3 slovíčka známe lépe, než bychom si přáli. Zkuste se však zamyslet i nad vlastním uspořádáním ložnice, protože i jednoduché úpravy vám mohou pomoci si lépe odpočinout. Přemýšlejte nad ložnicí nejen po estetické stránce, ale zároveň i prakticky.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

Výběr postele a matrace, ale i vyhovujícího povlečení…

Při výběru postele se řiďte hlavně tím, aby se vám z ní dobře vstávalo. Samozřejmě se soustřeďte i na rozměry, ale ti nás, kteří trpí kolísavým tlakem, budou mnohem raději, pokud bude postel trochu vyšší. Při sezení na posteli by měla stehna a lýtka svírat pravý úhel. Nejdůležitější součástí je však matrace.

Nebojte se v tomto případě koupit zdravotní matraci a polštář. Jedná se totiž o jednorázovou investici a pravděpodobně pak nebudete muset řešit bolavá záda a s nimi spojené rehabilitace a návštěvy ortopeda. Pokud totiž matrace a polštář udržují páteř v optimální pozici, mohou se dostatečně uvolnit všechny svaly a vy si tak mnohem více odpočinete.

Postel Evropa (Zdroj: HELCEL Nábytek)

Tip: vyhýbejte se umělým materiálům povlečení – i když se vám zrovna líbí jejich barevný design. Volte naopak povlečení, které je savé a zároveň prodyšné. Na zimu je ideální bavlněné povlečení, na léto je pak velmi oblíbené krepové povlečení.

Doplňky a barvy

Do ložnice vždy volte klidné barvy, které evokují čerstvý vzduch – tedy studené barvy. Ideální je tedy modrá, šedá nebo bílá s prvky jakýchkoliv chladných barev. Pokud jste opravdu detailista, slaďte do jednoho tónu i závěsy, svíčky a noční stolky.

Úložné prostory

Ať už bydlíte v malém bytě nebo máte velké obytné prostory, vždy se bez ohledu na metry čtvereční setkáte s problémem úložného prostoru. Jak jej ale zařadit do vybavení bytu či domu tak, aby místnost byla stále vzdušná? Využijte postele s úložným prostorem, který se hodí nejen na lůžkoviny. V ložnici pak vybudujte vestavěné šatní skříně, díky kterým využijete prostor skutečně efektivně.

Šatní skříň Alena (Zdroj: HELCEL Nábytek)

Pokud máte mnoho věcí nebo se k vám nedávno nastěhoval partner, zkuste do ložnice vměstnat alespoň ještě komodu či menší skříňky.

Tip: na lůžkoviny a oblečení, které nevyužíváte tak často, použijte vakuové úložné pytle. Do nich vložíte například deku, uzavřete a pomocí vysavače odsajete vzduch. Sami pak budete žasnout, kolik prostoru se dá díky tomuto jednoduchému řešení ušetřit.

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem