Po příchodu třetího dítěte museli rodiče dvou synů mladšího školního věku změnit uspořádání dětských pokojů. Zařídit účelně a příjemně nevelkou místnost tak, aby splňovala všechny funkce, je poměrně náročný úkol, proto se obrátili na interiérovou designérku.

Manželé se rozhodli ponechat pokoj vedle své ložnice roční Anežce a malé školáky Petra a Lukáše načas sestěhovat do většího z dětských pokojů. Do budoucna plánují vestavbu do podkroví, ta je však reálná nejdříve za dva roky.

1. VARIANTA: ZELENÁ A MODRÁ OSVĚŽÍUmístit do prostoru o velikosti 3,20 x 4,20 m s jedním oknem orientovaným na východ tři zóny - pracovní stůl, spaní a úložné prostory, byl úkol, s nímž si nevěděli rady. Desig-nérka Kateřina Mlejnková, která má s navrhováním dětských pokojů bohaté zkušenosti, navrhla dvě varianty. „Žáčci první a druhé třídy věnují ještě dost času hraní, zatímco na přípravu do školy stačí nevelký stůl. Proto jsem se rozhodla řešit spaní jako patrové, aby uprostřed pokoje zůstala volná plocha s kobercem na hraní, a u okna jsem umístila pracovní část - stůl a police. Až rodiče uskuteční půdní vestavbu dalšího dětského pokoje, zůstane jedno lůžko v pokoji volné pro návštěvy. Zvolila jsem odolné materiály - kombinaci lakovaných a laminovaných MDF desek."

Více článků z rubriky INTERIÉR najdete na www.dumabyt.cz.

1. VARIANTA: ZELENÁ A MODRÁ OSVĚŽÍ1. varianta: zelená a modrá osvěží

V prvním případě umístila designérka hned vedle dveří velkou vestavěnou skříň na celou výšku místnosti s posuvnými dveřmi a pro spaní navrhla dvě palandy nad sebou podél jižní stěny. Součástí této sestavy jsou i úložné prostory, nástěnné police, výsuvný box pod spodním lůžkem a skříň pod horní palandou. V rohu vedle okna stojí pracovní stůl se dvěma židlemi a přídavnou plochou pro počítač. Kombinace modré a zelené barvy působí příjemným osvěžujícím dojmem.

Cena: Obě varianty v provedení lamino cca 76 000 Kč.

2. VARIANTA: ORANŽOVÁ PRO AKTIVITU2. varianta: oranžová pro aktivitu

Ve druhém případě mají chlapci k dispozici rohové spaní, horní palanda je umístěna vedle dveří, spodní podél jižní stěny. V jejím sousedství se nachází i vysoká skříň na oblečení, hračky se budou ukládat do výsuvného boxu pod postelí. U protější stěny, vedle okna, stojí oválný pracovní stůl na kolečkách s jednou židlí. V tomto případě designérka předpokládá, že děti se budou věnovat různým činnostem a při psaní úkolů se vystřídají. Výrazná oranžová barva stimuluje dobrou náladu a aktivitu.

První řešení využívá na maximum celý prostor pokoje až po strop, nabízí více úložného prostoru. Ve druhém případě je pokoj méně zaplněn, působí vzdušněji a zůstává více volné plochy na hraní.

Pokud jste na webu již zaregistrovaní, po přihlášení se fotografie zobrazují bez vodoznaku.

text: Jitka Pálková, návrh: Kateřina Mlejnková

logo MessengerPoslat Messengerem