Paní Lenka s dcerami se sem nastěhovala teprve nedávno. Nebojí se vzít do ruky šroubovák, ale na zařízení celého interiéru si netroufala, proto své představy svěřila interiérové designérce Andree Vokřálové. Společně s ní všechny tři vytvořily ze svého domu místo, kde se cítí dobře, které je inspiruje v jejich koníčcích a kam se rády vracejí.

Dospívající dcery paní Lenky jsou rozdílné jako den a noc, a tak není žádným překvapením, že i jejich představy o bydlení se různí.

I to byl jeden z důvodů,  proč se všestranně nadaná paní Lenka, která nejraději pracuje a následně relaxuje na zahradě, rozhodla oslovit interiérovou designérku, od které očekávala, že jim pomůže navrhnout a uspořádat jejich nové bydlení ve dvanáct let starém domě.

V odpočinkové části obývacího pokoje a nad křídlem jsou zavěšená svítidla Shadows od Brokis. Soukromí zajišťují lamelové rolety Silhouette v kombinaci měkké tkaniny a průsvitného materiálu, které lze zakoupit např. ve Styltexu.

Obývací pokoj navrhla designérka ve světlých barvách od bílé přes béžovou po hnědou. Podlahu nechala přebrousit a přetřela bílou lazurou, což mělo za následek žádané zesvětlení. Bílé stěny částečně doplnila umělým kamenem, který společně s děvčaty řezaly, skládaly a lepily po celá tři odpoledne.

Po této prašné práci se vydaly na nákup pohovky a konferenčního stolu do obchodu XXXLutz. Shodly se na bílošedé látkové pohovce do L a lenošce ve stejném provedení. Konferenční stolky ze stejné řady jako TV stolek jsou opatřeny kolečky, což usnadňuje jejich přemístění například při úklidu.

S designérkou Andreou Vokřálovou jsme si o této proměně popovídaly u výborné kávy.

Kuchyňskou sestavu vybrala a nechala naistalovat sama majitelka s dcerami ještě dřív, než oslovily designérku. Designérka pak v kuchyni řešila jen obložení stěn, tvar jídelního stolu s židlemi a osvětlení. 

Osobitě zařízené patro

Vlastní, výrazně osobitý styl každé z dcer paní Lenky odhadla designérka hned při prvním setkání v jejich domě.

Nepřehlédnutelným prvkem pokoje mladší Francisky je fototapeta s interiérem benátského divadla nasvícená LED páskem zabudovaným v dekorativní liště. Atmosféru pokoje podtrhuje nábytek ve francouzském stylu – pracovní stůl s dostatkem zásuvek zhotovený na míru, zrcadlo ve zlaceném rámu a závěsné svítidlo Wooster z Rendl Light Studia, které vypadá, jako by ještě před nedávnem viselo v divadle. Z pokoje se vchází do šatny, ve které designérka dostala za úkol vyřešit vnitřní členění.

Každého nově příchozího na první pohled upoutá fototapeta s interiérem benátského divadla.

Zázemí druhé dcery je rozděleno do dvou místností – pracovny s ateliérem a ložnice s prostornou šatní skříní. Johana, čerstvá vysokoškolačka a výtvarnice, se touží podívat do Indie a Nepálu, což se projevilo i v jejích představách o pokoji. Do nového domu si přivezla velkou postel, ostatní nábytek a zařízení koupily společně s designérkou v Sanu Babu.

Obrazová tapeta Letters vyrobená na míru je od české značky Lavmi.

Stěny v ložnici jsou dekorovány pískovým nátěrem. Pracovna je navržena čistě prakticky s velkým stolem, knihovnou, malířským stojanem a rozkládací pohovkou Karlstad z Ikea pro příležitostné spaní. Soukromí v ložnici zajišťují dvoukřídlé posuvné dveře s obložkovou zárubní, které dodala firma Okna Macek.

Designérka Andrea Vokřálová

Andrea Vokřálová• Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze 
• V současné době vyučuje obor bytový ­architekt na uměleckoprůmyslové škole ve Světlé nad Sázavou 
• Od roku 2010 pracuje pod vlastní značkou Andys design 
• Autorka knihy o dětských ­pokojích s názvem Dejte dětem pokoj!

Kontakt:
• www.andysdesign.cz


Další články na téma proměny a zařízení interiérů najdete v rubrice Interiér a na našem sesterském webu www.modernibyt.cz.

Text: Edita Erbsová, Foto: Lukáš Hausenblas

logo MessengerPoslat Messengerem