Máte už dost věčného spěchu, chvatu a sterilních interiérů? Udělejte si útulnou oázu klidu alespoň ze své koupelny. Dlouhá koupel ve vaně plné voňavé pěny nebo éterického oleje vám rozhodně prospěje. Můžete se při ní kochat překrásným výhledem do krajiny, nebo si konečně dočíst těch několik posledních stránek románu.

Romantická koupelna se bez vany neobejde. Na trhu jsou volně stojící, rohové, sedací, pro dva, zapuštěné do podlahy. K našemu účelu se ideálně hodí volně stojící vany na litinových nožkách. Prodávají se v různých tvarech a stylech a stačí se rozhodnout, zda dáte přednost ultra romantice, nebo modernějšímu tvaru. 

V PORADNĚ můžete pokládat dotazy na téma KOUPELNA.

K našemu účelu se ideálně hodí volně stojící vany na litinových nožkách.Pokud je pro vás sprcha nenahraditelná

K oblíbeným typům patří sprchové kouty umístěné do nik o rozměrech 80 či 90 × 160 až 180 centimetrů se skleněnými posuvnými dveřmi, do nichž se používají takzvané dešťové sprchy. Není nutné použít sprchovou vaničku, stačí kvalitní izolace, protiskluzná dlažba a podlahová vpusť, která odvede vodu. Při použití velké sprchy však pozor na to, aby odpad zvládl odvést všechnu vodu.

Více článků z rubriky KOUPELNA na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Vanová baterie Jubilee (Devon & Devon) vyrobená z tavené mosazi v následujícím provedení – chrom, zlato a leštěný nikl, cena 79 968 Kč (AQUA TRADE).Romantické umyvadlo

Uvědomujete si, kolikrát za den umyvadlo používáte? A jak jeho tvar, barva a také čistota ovlivňují váš pocit z umývání rukou? Doporučujeme umyvadlo postavené na dřevěné desce, pod kterou je otevřený úložný prostor. Rozhodnout se můžete i pro sestavu nábytku, který může být jak decentně neutrální, tak i velmi romantický. Dosáhnete jemnějšího efektu, prostornosti a vzdušnosti. Pokud se vám líbí umyvadla na noze, nemusíte nutně zůstat jen u keramického provedení, ale můžete se poohlédnout i po litinové verzi. Bude to působit tradičně venkovsky.

NA KOUPELNU PRAKTICKY

− výška umyvadla je přibližně 85 cm, pokud máte vyšší postavu, přizpůsobte si i výšku umyvadla, abyste se při mytí nemuseli hrbit
− průchozí šířka 65 až 70 cm vedle umyvadla poskytne minimální komfort pro pohodlné umytí jedné osoby
− nezapomeňte na odkládací plochy – v blízkosti umyvadla potřebujete umístit ručníky
− minimální prostor pro vybudování sprchového koutu je 750 × 750 mm

Sprchová hlavice Soffi oni (Devon & Devon) v chromovém provedení, dostupná i v mosazi, cena 5 416 Kč.Nezbytné zbytečnosti

Udělejte si prostor pro předměty, které jsou už dneska pokryté prachem dávných časů, ale vám udělají radost, protože jsou stále krásné. Mluvíme o různých konvicích a nádobách na vodu, odkládacích miskách na mýdlo a džbáncích na květiny. Jeden kousek se vám do koupelny jistě vejde a dotvoří romantický vzhled místnosti. Samozřejmostí jsou aromatické svíčky, sušené lístky růží a levandule.

text: Martina Paulová, foto: archiv firem

logo MessengerPoslat Messengerem