Také patříte k těm, kdo se neustále vymlouvají na celodenní stres a nedopřejí si pravidelnou stravu? A víte, že občas vašemu tělu úplně postačí koupit hotové jídlo a jednoduše je ohřát v mikrovlnné troubě?

Ne že bych vás chtěla nabádat k nezdravému životnímu stylu, ale někdy není zbytí. Pročistit organismus kvartální a správně vedenou hladovkou také není od věci, ale téměř denně hladovět a večer se pak nacpat k prasknutí - to je zlé! Jestliže vás tíží nedostatek času natolik, že byste přes den hladověli, pak sáhněte po „hotovkách". Dramatickému životnímu tempu se přizpůsobuje kdeco.

Volně stojící mikrovlnná trouba MH-6387 (LG) s horkovzdušnou troubou (1 000 W), 23 l, maximální výkon 850 W, cena 4 990 Kč (LG ELECTRONICS).Dnes už bohatý výběr hotových a dokonce i chutných a nutričně vyvážených jídel na trhu přibývá a domácností i pracovišť vybavených mikrovlnnými troubami jakbysmet. Je to vcelku pochopitelné. Mikrovlnným troubám nelze upřít nesporné výhody - rychlé ohřátí jídla, rychlé rozmrazení i uvaření pokrmu, a vaříte-li v tom, v čem také servírujete na stůl, tak i méně špinavého nádobí. Z kratšího času ohřevu vyplývá i nižší spotřeba energie, tudíž méně rozkutálených korun. Okřídlená pozitiva jsou tedy zřejmá. Dokonce mohu přihodit i další - velmi triviální ovládání.

Více článků z rubriky KUCHYNĚ na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Volně stojící mikrovlnná trouba MC8087TRC (LG), nerez, maximální výkon 900 W, kombinace mikrovln a horkého vzduchu, 2 150 W, objem 30 l, součástí je vybavení SteamChef pro vaření v páře, cena 10 990 Kč (LG ELECTRONICS).Pokud nehodláte pronikat hlouběji do obsluhy moderních spotřebičů a využívat jejich bohaté dovednosti, pak jde většinou jen o pouhý stisk knoflíku či dotyk na displeji. Navrch ještě přidám - mikrovlnná trouba je také levný sterilizátor. Vědci z kalifornské univerzity totiž jednoduchým testem (vložením používané houbičky na nádobí do mikrovlnné trouby zapnuté na maximální výkon) potvrdili, že zničení všech zárodečných buněk trvalo asi čtyři až ­deset minut, ale všechny ostatní bakterie byly zlikvidovány už po dvou minutách. To také není k zahození!

Multifunkční trouba SolarCube (LG), pro vestavbu i samostatně, kombinace horkého vzduchu, mikrovln a halogenového světla, objem 32 l, lze péct i dva plechy naráz a kuře připravit za 30 minut, cena 19 990 Kč (LG ELECTRONICS).A zapamatovat si, že kov do chřtánu kmitajících vln nepatří, není také zas tak těžké. S většinou plastů, keramikou, sklem, porcelánem, a dokonce i s papírem se mikrovlny kamarádí. No nekupte ji, vždyť ty s jednoduchým vybavením se dají pořídit levně.

text: Lenka Saulichová, foto: archiv firem

logo MessengerPoslat Messengerem