Dveře interiér podtrhují, dotváří nebo s ním splývají. Pokud zvolíte tmavé dekory dveří s dřevěným nebo barevným povrchem, upřednostňujete kontrast nebo raději splynutí s barvami stěn a podlah?

(Komerční prezentace)

Tlumení nebo akcent? 

Obě varianty mají něco do sebe. Tmavá barva opticky zmenšuje velikost prostoru, pohlcuje světlo a vytváří dojem pevného bodu. Je třeba brát tyto vlastnosti v úvahu, pokud je interiér malý nebo špatně osvětlený. Použitím tmavých barev tón v tónu vytvoříte v interiéru pocit útulnosti, zpomalení, klidu a bezpečí. V kontrastu se světlými barvami, sklem, lesklými prvky, kombinací různých materiálů, dokážete vytvořit designový prvek. Pokoj tak může i při jednoduchém zařízení či barevnosti získat stylový nádech.  A výše rozpočtu na zařízení domácnosti v tom nehraje až tak velkou roli.

Rámové dveře Masonite, model Caledonia (typ sklo), dekor ořech rustikální.

Jednou ze zajímavých variant jsou rámové dveře, ve kterých jsou dřevěné prvky různě široké a mezi nimi je vloženo sklo (např. pískované). Variantou jsou například rámové dveře Masonite Caledonia s dekorem ořech rustikální. Vstupní dveře do manželské ložnice nebo koupelen mohou být ve stejném dřevodekoru, ale sklo nahrazeno ozdobnými detaily.

Mezi efektní prvky patří hliníkové pásky, které se mohou ve výrobě vkládat svisle i vodorovně, v různém počtu nebo s nimi orámovat skleněnou výplň. Tento drobný detail dokáže povýšit interiér do vyšší třídy. Příkladem jsou ALU dveře Masonite. Vzhledem k tomu, že dveře si sestavujete na míru, můžete do výroby zadat vlastní výběr dřevodekoru, kombinace prosklení i počet a umístění hliníkových pásek.

Novinky letošního jara v tmavých barvách dveří

Mezi novými tmavými dekory dveří je zajímavý laminátový dřevodekor fleetwood lávověšedý, který má lamely v horizontální nebo vertikální poloze. Plastická 3D povrchová struktura vytváří dojem reálného dřevěného povrchu, ale přitom je povrch dveří velmi odolný proti poškrábání, proražení a voděodolný. (Zdroj: MASONITE)Mezi novými tmavými dekory dveří je zajímavý laminátový dřevodekor fleetwood lávověšedý, který má lamely v horizontální nebo vertikální poloze. Plastická 3D povrchová struktura vytváří dojem reálného dřevěného povrchu, ale přitom je povrch dveří velmi odolný proti poškrábání, proražení a voděodolný.

Dřevodekor (kašír) ořech rustikální má v barevném nádechu více červeného, tmavého a teplého odstínu. Dřevodekor (CPL) v barvě hrušky je o něco světlejší a zůstává v teplých odstínech. Mezi nové, nejsvětlejší teplé a tmavší dekory se řadí povrch dubu sonoma.

V tmavých barvách stojí za zmínku sytá chilli červená nebo tyrolská modrá. (Zdroj: MASONITE)V tmavých barvách stojí za zmínku sytá chilli červená nebo tyrolská modrá. Výrobce Masonite doporučuje takto syté barvy pořídit v povrchové úpravě HPL laminátu, takže vás pak nemůže překvapit žádný škrábanec nebo změna barevnosti povrchu. HPL laminát se vyrábí v tloušťce 0,8 mm z několika vrstev a pod značným lisovacím tlakem. Povrch dveří má tudíž vysokou životnost a odolnost.

Nové dekory i kompletní montáž dveří je možné také prodiskutovat v nové vzorkové prodejně MASONITE v Praze (Českomoravská 183, objekt Sykora Home). Případně si je můžete sami sestavit v online konfigurátoru na www.masonite.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem