Chcete-li letos prožít klidnější advent, ulehčete si vánoční úklid speciálními čisticími přípravky na keramické obklady i spáry mezi nimi. Mimořádné vlastnosti čističů RAKO SYSTEM ušetří čas i námahu, který můžete pak věnovat třeba zdobení bytu, předvánočním procházkám nebo setkávání s přáteli.  

(Komerční prezentace)

Přípravky z ucelené řady čističů RAKO SYSTEM jsou určeny jak hospodyňkám, tak profesionálům. Byly vyvinuty jediným českým výrobcem keramických obkladů, značkou RAKO. Více informací na www.rakosystem.cz.

Jaká koupelna je teď před Vánoci nejkrásnější? No přece ta, která září čistotou. A protože v tomto období na nějaké drhnutí není čas, přijde vhod řada specializovaných čisticích prostředků určených, a tedy i mimořádně účinných, na keramické obklady a dlažby. Komplexní řadu čisticích přípravků RAKO SYSTEM nabízí výrobce českých keramických obkladů, značka RAKO, která tato čistidla vyvinula i prověřila.

Sortiment přípravků RAKO SYSTEM pro dokonalé vyčištění keramických obkladů nabízí autorizované prodejny RAKO. Seznam najdete přímo na webových stránkách www.rakosystem.cz

 Plánujete-li zkrášlit koupelnu úplně novými obklady nebo dlažbou, prohlédněte si novou kolekci RAKO 2017! Již nyní na www.rako.cz a v autorizovaných prodejnách. 

Zářící koupelna bez usazenin

Čištění koupelny bývá snadnější, zpravidla jde totiž o prostor méně namáhaný než třeba obklady v kuchyni. U svislých obložených ploch jednoduše postupujte shora dolů. Spáry mezi dlaždicemi a přechody mezi stěnou a vanou, umyvadlem či sprchovým koutem jsou na čistění již náročnější, navíc mají tendenci žloutnout či šednout a jako první se zde objevuje i plíseň. U RAKO SYSTEM máte na výběr hned několik přípravků:

RAKO System - CL 802: Pro postavební úklid a odstranění cementových a vápenných zbytků (Foto: Archiv RAKO)- Čistotu, ale také exkluzivní vzhled, dodají koupelně přípravky s obsahem lesku, který zpomaluje znečištění povrchu a dlouhodobě zlepšuje vzhled leštěných a chromovaných povrchů. Najdete jej také v nabídce RAKO SYSTEM, pod názvem RAKO CL 804.

- Tam, kde se k běžným nečistotám přidává silnější vodní kámen, zvolte speciální přípravek RAKO CL 801. Kromě vodního kamene tento čistič porazí i rez a železité usazeniny.

- Pokud jste před Vánoci stihli rekonstrukci koupelny, zvolte po dokončení stavebních prací, případně při větším znečištění, čistidlo RAKO CL 802 z řady RAKO SYSTEM.

- Spáry v koupelně se udržují obdobně jako obklady, tedy podle druhu znečištění. Lze je čistit klasickým rýžákem. Spáry zanesené vodním kamenem a silnou nečistotou vyčistíte, stejně jako obklady, přípravkem RAKO CL 801.

Chcete-li letos prožít klidnější advent, ulehčete si vánoční úklid speciálními čisticími přípravky na keramické obklady i spáry mezi nimi. Mimořádné vlastnosti čističů RAKO SYSTEM ušetří čas i námahu, který můžete pak věnovat třeba zdobení bytu, předvánočním procházkám nebo setkávání s přáteli.

Jak v koupelně udržet původní odstín spár? Ing. Tomáš Lindauer, zástupce značky RAKO radí: „Jedinou možností, jak uchovat spáry v původní barvě, je jejich pravidelné čištění. Uplatní se s úspěchem speciální čisticí prostředky na keramické obklady a dlažby určené pro denní úklid, pomocí kterých lze zajistit také čištění spár. Z portfolia RAKO SYSTEM například výrobek RAKO CL 803.“

POZOR: Pokud dojde k zničení pigmentu spáry nesprávným (agresivním) čisticím prostředkem, je navrácení původního odstínu nemožné!

RAKO System - CL 801 (Foto: Archiv RAKO)Přípravek: RAKO CL 801 rozpustí vodní kámen i rez

Odstranit rez, vodní kámen a minerální usazeniny pomůže RAKO CL 801, speciální čisticí prostředek na lehce i silně znečištěné slinuté neglazované a glazované dlaždice gres-porcellanato, např. typu Taurus, Kentaur a ostatní neglazované dlaždice. Hodí se pro periodický a denní úklid, na stěny i podlahy. RAKO CL 801 se uplatní i při čištění stěn bazénů a balneí, kde se rez a vodní kámen usazují častěji. Doporučená cena 169 Kč/0,75 l, 589 Kč/5 l. Výrobek je dostupný v síti autorizovaných prodejců. Více na www.rakosystem.cz.

Přípravek: CL 804 záruka perfektně vyleštěné koupelny

RAKO System - CL 804 (Foto: Archiv RAKO)Obklady, umyvadla, vany, sprchové kouty, baterie, ale také vnější části toaletních mís lze důkladně vyčistit pomocí CL 804. Přípravek snadno odstraňuje skvrny a nánosy vodního kamene. Obsahuje lesk, který zpomaluje znečištění povrchu a dlouhodobě zlepšuje vzhled leštěných a chromovaných povrchů. Aplikuje se přímo na znečištěné povrchy, poté se nechá několik minut působit. Na závěr se povrch vyčistí houbou a opláchne vodou. Přípravek se používá koncentrovaný, nanáší se pomocí rozprašovače. Doporučená cena 129 Kč/0,75 l, 469 Kč/5 l. Dostupný v síti autorizovaných prodejců. Více na www.rakosystem.cz.

Kuchyně zbavená nečistot i mastnoty

Pro kuchyňské obklady je typické, že se zde k nečistotám přidává i mastnota. Zde nachází uplatnění čisticí přípravky s vyšším pH (pH od cca 8), například RAKO CL 810, který si poradí nejen s obklady samotnými, ale i se spárami.

Na keramické dlažbě v kuchyni, pokud má hrubší povrch, se nežádoucí nečistoty drží lépe než na hladkém glazurovaném povrchu. Hrubší povrch vyčistěte nejlépe pomocí vhodného kartáče, který se dostane do každé skulinky. Na povrchy, které mohou být mastné, zvolte opět RAKO CL 810.

Proč nepoužívat na mytí dlažby v kuchyni přípravky na nádobí? Ing. Tomáš Lindauer, zástupce značky RAKO radí: „Pokud vytřete kuchyň ředěným prostředkem na mytí nádobí a zbytky tenzidů z těchto přípravků dostatečně neopláchnete, podlaha se daleko rychleji zašpiní. Tyto přípravky totiž přímo přitahují prach a další nečistoty.“ 

Přípravek: RAKO CL 810 odstraní i kuchyňskou mastnotu 

RAKO System - CL 810 (Foto: Archiv RAKO)V obtížněji čistitelných místech, kde se kromě běžné nečistoty nachází i mastnota, jako například v kuchyni, se doporučuje použít profesionální čistidla, jako je například přípravek RAKO CL 810 z řady RAKO SYSTEM. Vyniká mimořádnou silou pro odstranění mastnoty, a navíc i biologickou odbouratelností. Spolehlivě vyčistí nejen dlažbu, ale také spáry. A poradí si i se stopami pneumatik na dlažbě. Jde o koncentrovaný nepěnivý prostředek určený k čištění veškerých ploch odolných vodě, jako jsou dlažby glazované i neglazované, žulové, mramorové a vápencové povrchy, teraso, gumové podlahy, podlahy kuchyní a dílen. Prostředek se dle návodu ředí podle míry znečištění. Je vhodný pro strojní i ruční aplikaci. Doporučená cena 169 Kč /0,75 l, 589 Kč/5 l. Dostupný v síti autorizovaných prodejců. Více na www.rakosystem.cz.

Dokonale čistá keramická dlažba na chodbě

Keramické povrchy se velmi snadno udržují, takže si vystačíte i jen s vodou a mopem, zvlášť pokud jste zvolili v chodbě dlažbu s hladkým glazovaným povrchem. Na tom se nečistoty totiž jen těžko usazují.

- Dokonalý výsledek získáte, použijete-li přípravek pro denní úklid, například RAKO CL 803 z řady RAKO SYSTEM. Ten zvládne i běžné zanesení spár prachem a špínou.

- Na silnější špínu jsou osvědčené prostředky s obsahem kyselin, například již zmíněný RAKO CL 801.

- U staré a velmi zašlé dlažby, kde jsou nečistoty různého druhu, je vhodné postupovat v krocích. Mastnotu a organické zbytky rozpustíte roztokem s RAKO CL 810. Po nanesení se přípravek nechá působit 10-15 minut působit, poté se povrch mechanicky kartáčem nebo podlahovým padem vydrhne a poté setře vodou. Ve druhém kroku následuje stejným způsobem roztok s využitím přípravku RAKO CL 801, a to zejména ve spárách a rýhách reliéfu dlažby. 

RAKO System - CL 803 (Foto: Archiv RAKO)Přípravek: RAKO CL 803 čistí i leští

RAKO CL 803 je určen pro běžný, pravidelný úklid. Přípravek pomůže účinně povrchy vyčistit a zároveň v jednom kroku vyleštit. Je určený také na povrchy náchylné k poškození a zmatovatění, jako jsou leštěné mramory, žuly a přírodní i umělé kameny. Obsahuje velmi jemné a neutrální tenzidy, které účinně odstraní i odolné nečistoty. RAKO CL 803 lze použít i na plastové povrchy, například rámy oken. Prostředek je určen pro ruční mytí mopem, případně, pro dosažení plného efektu lesku, hadrem z mikrovlákna.  Před použitím se ředí dle návodu. Doporučená cena 169 Kč /0,75 l, 589 Kč/5 l. Dostupný v síti autorizovaných prodejců. Více na www.rakosystem.cz

Chcete-li letos prožít klidnější advent, ulehčete si vánoční úklid speciálními čisticími přípravky na keramické obklady i spáry mezi nimi. Mimořádné vlastnosti čističů RAKO SYSTEM ušetří čas i námahu, který můžete pak věnovat třeba zdobení bytu, předvánočním procházkám nebo setkávání s přáteli.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem