Pět důvodů, proč si na rekonstrukci interiéru pozvat interiérového designéra

 

V České republice je řada lidí stále toho názoru, že peníze vynaložené za služby bytového designéra jsou zbytečným výdajem navíc. Někdo je zase přesvědčen o tom, že finální výsledek nikdy nemůže zrcadlit vkus a styl obyvatel daného domova, pokud se sami nepodílejí na jeho zařizování. Interiérový designér vám má však uvolnit ruce, ušetřit peníze a pomoci dosáhnout obydlí přesně podle vašich představ.

1)      S interiérovým designérem ušetříte

Zdá se vám toto tvrzení nelogické? Ano, služby interiérového designéra něco stojí, na celou problematiku je však nutné pohlížet jako na celek. „Při zařizování interiéru se nejčastěji setkávám hned s dvěma ukázkovými případy zbytečných útrat. Tu první má na svědomí spontánní nakupování nábytku a dekorací na samém počátku rekonstrukce. A tu druhou reprezentují vysoké platby dodavatelským firmám,“ vysvětluje interiérová designérka Anke Glut. Lidé by podle ní nikdy neměli nakupovat jakýkoli nábytek, aniž by měli velmi jasně promyšlený koncept interiéru. „Koupí-li si někdo kus nábytku dopředu s tím, že pro něj poté najde místo, dopouští se zásadní chyby. Nezřídka se totiž stává, že se takový kus nábytku nakonec nikam nevejde či se stylem do interiéru nehodí. Tyto zbytečné výdaje bohužel nejsou ojedinělé,“ dodává Anke. Designéři navíc mají díky svým předešlým realizacím rozsáhlou síť dodavatelských firem, a tak mohou při zakázkách dosáhnout slev na samotné vybavení či na práci.

interierový designér pomůže vybrat i nadčasové kousky nábytku

2)      Díky interiérovému designérovi se nebudete už nikdy stresovat

Pokud již máte nějakou rekonstrukci za sebou, pravděpodobně tuto zkušenost vnímáte jako dlouhou, komplikovanou a časově náročnou. Jednotlivé úkony na sebe musí navazovat, což často obnáší popohánění řemeslníků, spoustu telefonování a probdělých nocí. Od toho je tu ale interiérový designér, který veškeré starosti sejme z vašich beder, a vy se tak nemusíte starat prakticky o nic.

Odborník dokáže dobře sladit i barvy (IKEA)

3)      Interiérový designér vám pomůže najít váš vkus

Lidé většinou nejsou schopni jasně a zřetelně říci, co od svého obydlí očekávají a jaké zařízení by se jim líbilo. Respektive to většinou dokážou nastínit či mají nejasnou představu, kterou je ovšem velmi těžké zrealizovat. Od toho tu však je interiérový designér, který by svým klientům měl být v tomto ohledu schopen pomoci,“ říká Anke Glut.

švýcarská značka Vitra na designbloku uvedla modulární systém softwork britského studia Barber&Osgerby

4)      S pomocí interiérového designéra najde každý kout své využití

V dnešní době čím dál více lidí volí menší prostory než v minulosti a trendem jsou i atypicky řešené byty. Právě z toho důvodu je ovšem nutné rekonstrukci podrobně naplánovat, v takových bytech totiž není prostor na hluchá místa. „U malých či atypicky řešených bytů je velmi důležité nejprve pracovat s 3D vizualizací, která pomůže k tomu, abychom z takových prostor vytěžili maximum a využili všechen jejich potenciál. Eliminují se tím totiž běžné problémy, jako je například nedostatek úložného prostoru,“ říká Anke Glut.

všechny dekorace by měly spolu ladit

5)      Doma se konečně budete cítit jako doma

Domov by měl být místem, kde se každý bude cítit pohodlně, bezpečně a za každých okolností příjemně. To však bohužel ne vždy platí. „Interiérový designér je tak trochu i psycholog. Musí totiž vědět, co jeho klienti upřednostňují, jak žijí a jak rádi tráví svůj volný čas. Proto je naprosto stěžejní se s klientem před domluvením spolupráce sejít osobně a na všechny otázky nalézt odpověď. Jedině tak může designér zrealizovat opravdový domov, do kterého se všichni jeho obyvatelé budou rádi vracet,“ uzavírá Anke Glut.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem