Po krásném, moderním a pohodlném bydlení toužíme každý. Není však pravidlem, že bychom každý věděl i o existenci jednoduchého řešení – nízkoenergetických dřevostaveb na klíč. A právě proto je tady dnešní článek!

(Komerční prezentace)

Dřevostavby

Termínem dřevostavba označujeme domy, jejichž hlavním konstrukčním prvkem je dřevo a předchází je velmi dobrá pověst. Už dávno si pod dřevostavbou nemusíme představovat srub kanadského typu či vesnický domek s doškovou střechou. Dřevostavby v současné době vynikají prokazatelně lepšími vlastnostmi než zděný dům a stávají se tak jeho plnohodnotnou alternativou.

Nízkoenergetické dřevostavby vynikají zejména výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi, mechanicky řízením větráním, jsou šetrné k životnímu prostředí a mají i mnoho dalších výhod. Mezi tento typ domů řadíme zejména montované domy ze dřeva, bungalovy, rodinné domky a dřevěné chaty. Výstava tohoto typu domů se stává významným trendem v oblasti bydlení, proto jsme pro vás připravili seznam pěti hlavních důvodů, proč o nízkonákladové dřevostavbě uvažovat.

Po krásném, moderním a pohodlném bydlení toužíme každý. Není však pravidlem, že bychom každý věděl i o existenci jednoduchého řešení – nízkoenergetických dřevostaveb na klíč. (Zdroj: HK-DŘESTAV)

Důvody pro stavbu nízkoenergetického montovaného domu na klíč:

1. FUNKČNOST

Již dávno neplatí, že by se dřevo mělo využívat jen na dočasné stavby, přístřešky či chatky. Naopak, vzhledem k technologickému postupu, kvalitě a odbornému provedení dřevostaveb je tento tradiční materiál kvalitou i životností srovnatelný s běžnými typy zděných domů a dá se považovat za vícegenerační.

Přirozené aroma dřeva navíc působí uklidňujícím dojmem a jeho schopnost vyrovnávat vlhkost v interiéru zabraňuje vzniku alergií.

2. MODERNOST

Po architektonické stránce dřevo taktéž nezůstává pozadu a umí být velice působivé a na první pohled zaujme. Dřevo je příjemné na pohled i na dotek a působí velmi komfortním a teplým dojmem.

3. EKOLOGIČNOST

Nízkoenergetické domy jsou od počátku navrhovány se zaměřením na co nejefektivnější úsporu v oblasti energie. Vybavují se například tepelnými čerpadly a řízením větráním s rekuperací vzduchu, díky čemuž se znatelně snižují ztráty větráním. Při návrhu vytápění se také často volí obnovitelné zdroje energie, které jsou k životnímu prostředí šetrné.

Samotné dřevo je s ohledem na životní prostředí ideálním stavebním materiálem – je to obnovitelný zdroj, a pokud není chemicky ošetřeno, dá se po likvidaci po skončení životnosti dřevostavby, použít k vytápění.

4. FINANČNÍ I ČASOVÁ DOSTUPNOST

Výrobci nabízejí montované domy na klíč i standartní a atypické domy, stejně jako velmi levné stavby. Levnější cena se odvíjí od časového úseku stavby domu, která je díky minimalizování mokrých procesů až 3x kratší než u domu zděného a je tak snížená cena pracovní síly. Dřevostavba je navíc okamžitě obyvatelná, není zde třeba řešit nadbytečnou vlhkost a umožňuje kvalitní bydlení ihned po dokončení stavby.

Příliš nízká cena by ale nikdy neměla být důvod pro výběr výrobce, je třeba se soustředit primárně na poměr ceny a kvality.

5. TRVALE NIŽŠÍ NÁKLADY NA VYTÁPĚNÍ

Dřevo řadíme mezi nejlepší tepelně izolační materiály s minimální tepelnou vodivostí. Tato vlastnost zaručuje menší únik tepla v chladných obdobích a v létě dovnitř teplo nepustí. Správně navržená nízkoenergetická dřevostavba má vynikající akumulační schopnosti, nízké tepelné ztráty a nepotřebuje tím pádem běžný systém vytápění. Sluneční energie zkracuje topnou sezónu na 1-3 měsíce, díky čemuž je možné ušetřit až 80% nákladů na vytápění. A to už váš účet rozhodně pocítí!

Po krásném, moderním a pohodlném bydlení toužíme každý. Není však pravidlem, že bychom každý věděl i o existenci jednoduchého řešení – nízkoenergetických dřevostaveb na klíč. (Zdroj: HK-DŘESTAV)

Dřevostavby patří k aktuálním světovým trendům pohodlného, úsporného a komfortního bydlení. V zahraničí je tento typ bydlení již delší dobu velmi oblíbený a pomalu proniká i k nám. Projděte si ještě jednou všechny důvody proč do toho jít a staňte se tím, kdo bude za pár let říkat, že věděl, v čem je budoucnost moderního a ekologického bydlení.

Zdroj: Tisková zpráva HK-DŘESTAV

logo MessengerPoslat Messengerem