Posláním soutěže, kterou vyhlásila společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., bylo získat originální architektonická řešení cihlových rodinných domů s pálenou střešní krytinou v souladu s požadavky na výstavbu budov po roce 2020. Vítězný projekt Ing. arch. Bohumila Brůži bude společností Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., realizován jako vzorový dům konceptu e4.

Vítěze soutěže „e4 cihlový dům budoucnosti“, která probíhala v souladu se Soutěžním řádem České komory architektů, určilo hodnotící zasedání poroty, které se konalo dne 30. května 2017, takto:

První cena výši 150 000,- Kč: Návrh č. 16, autor Ing. arch. Bohumil Brůža

Zvýšená třetí cena ve výši 60 000,- Kč: Návrh č. 7, autoři Ir. Petra Sejkorová, Ir. Frank de Vleeschhouwer

Zvýšená třetí cena ve výši 60 000,- Kč: Návrh č. 14, autor Ing. arch. Václav Slovák

Dále porota ocenila zvláštní odměnou mimo soutěž ve výši 30 000,- Kč: Návrh č. 13, autoři Jiří Vítek, Kristýna Uhrová, Člověk v tísni, o. p. s.

Vítězové soutěže „e4 cihlový dům budoucnosti“ - zvláštní cena: Návrh č. 13, autoři Jiří Vítek, Kristýna Uhrová, Člověk v tísni, o. p. s.

Vítězné návrhy zhmotňují koncept e4, který prostřednictvím „čtyř e“ (energie, ekologie, ekonomika a emoce) představuje vizi společnosti Wienerberger pro ekologické a do budoucnosti orientované moderní bydlení z pálených stavebních materiálů - cihelného systému Porotherm, střešní krytiny Tondach či lícového zdiva Terca.

Vítězný dům Ing. arch. Bohumila Brůži nabízí velmi komfortní, tradiční, ale pohodlnou dispozici. Proporce celku i jednotlivých částí jsou příjemně vyvážené. Kombinace části se šikmou a části s rovnou střechou dává možnost vytvořit nápaditou a pohodlnou dispozici. Počítá s dostatečným množstvím úložných prostor a vtipnou návazností koupelny na rovnou střechu nabízí tu kvalitu bydlení, kterou neumí dům v bytovém domě nabídnout. Projekt domu nejlépe odpověděl na zadání soutěže. Mimo soutěž porota ohodnotila návrh autorů Jiřího Vítka a Kristýny Uhrové. Tento návrh nabídl netradiční tvar domu s přehlednou a úspornou dispozicí, se zajímavě orientovanými a osvětlovanými prostory. Porota návrh ocenila především pro jeho snahu využít cihlu jiným než tradičním způsobem – projekt je výrazně orientován do budoucnosti.

Více informací o soutěžních projektech je k dispozici na www.wienerberger.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem