V moderní architektuře je beton nekonečným zdrojem pro originální ztvárnění objektů. Může mít jakýkoliv tvar a barvu, jediným prvkem limitujícím jeho možnosti je lidská představivost. 

(Komerční prezentace)

Novodobí architekti a designéři si v poslední době velmi oblíbili pohledové betony – tedy betony, které jsou vidět. Důvodem je fakt, že beton jako materiál nezná, co se týče tvarových možností, hranice. Může být nejen stěnou či stropem, ale stejně tak i podlahou, barovým pultem, umyvadlem a klidně i netradiční kuchyňskou linkou. Prvky z tohoto moderního, industriálně působícího materiálu, tvoří samu tvář interiéru i exteriéru a jsou výsledkem originálního architektonického návrhu. 

Interiérové stěny z pohledového betonu získávají na oblibě (ČESKOMORAVSKÝ BETON)

Krása pohledového betonu

Betonový stolek pod umyvadla z pohledového betonu (ČESKOMORAVSKÝ BETON)Plocha z pohledového betonu je na dotyk velmi příjemná, navíc nepotřebuje žádnou náročnou údržbu a přesto dlouho vydrží krásná. Vzhled, který se někomu může zdát poněkud chladný, lze zútulnit použitím jiných materiálů, jako je například dřevo nebo sklo. Pohledových úprav betonu je celá řada, liší se především tím, jakým způsobem byl pohledový betonový povrch vytvořen či upraven.

Technologie výroby a zpracování se navíc neustále posouvá kupředu, a tak vznikají nové a nové varianty dekorování povrchu. Mezi ty nejběžnější patří například broušení, leštění, hlazení, škrábání nebo vymývání. Pro tyto úpravy jsou pak charakteristické různé vzhledové vlastnosti, jako je hladkost či naopak hrubost, drsnost či lesk.

Dokonalého vzhledu pohledových betonů lze dosáhnout díky lehce zpracovatelným až samozhutnitelným betonům EASYCRETE od skupiny Českomoravský beton. Beton se díky zlepšené tekutosti lépe roztéká a vyplní záhyby konstrukce až do těch úplně nejmenších detailů. Pohledová stěna je tak naprosto dokonalá, přesně dle očekávání investora i architekta.

Další variantou je barevný beton

Barevné pigmenty, které tvoří výsledné zabarvení betonu (ČESKOMORAVSKÝ BETON)Povrch pohledového betonu nemusí být jen šedý, ale může být ztvárněn v celé paletě barevných odstínů. Ať má jakýkoliv odstín, vtiskne interiéru i exteriéru domu jedinečný a velmi originální vzhled, který se jen tak neokouká. Výroba barevného betonu spočívá v přidání pigmentů do směsi betonu. Nejde tedy o beton natřený, ale skutečně probarvený do hloubky pomocí pigmentů.

Při probarvování betonu se nejčastěji uplatňují červené, hnědé, černé, případně žluté pigmenty tvořené barevnými oxidy železa. Méně běžné jsou pigmenty bílé, modré a zelené, pro které se používají jiné chemické látky. Velký vliv na konečný barevný odstín betonu má odstín použitého cementu a zabarvení kameniva. Čisté bílé barvy nebo jasné zářivé barvy lze dosáhnout pouze použitím bílého cementu. Šedá totiž tlumí jas kterékoliv barvy. Návrh optimální receptury barevného betonu COLORCRETE, především vhodnou koncentraci pigmentu a obsah jednotlivých složek betonu, navrhnou technologové ze skupiny Českomoravský beton po konzultaci s architektem nebo investorem.

Pohledové betony EASYCRETE nebo barevné betony COLORCRETE ze sortimentu skupiny Českomoravský beton, jednoho z nejvýznamnějších výrobců betonu na našem trhu, lze jednoduše poptat na webových stránkách výrobce.

Kombinace šedého pohledového betonu a bílého barevného betonu v exteriéru působí zajímavým dojmem (ČESKOMORAVSKÝ BETON)

Aby byl výsledný povrch pohledové konstrukce perfektní, je třeba předem specifikovat požadavky kladené na beton. Mějte na paměti, že výběr receptury betonu pro konkrétní realizaci je výsledkem souladu mezi představou investora, architekta, výrobce betonu a realizační firmy. Před betonážemi pohledových konstrukcí nabízí skupina Českomoravský beton zdarma konzultaci s technologem.

Více informací a kontakty na www.transportbeton.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem