Obytné podkroví je stále oblíbenější. V případě novostaveb vyjdou metry celkově získané obytné plochy levněji než u bungalovu, díky podkroví lze mít poměrně velké bydlení i na malém pozemku. U rekonstrukcí pak představuje možnost rozšíření původního obytného prostoru, zde je přitom mnohdy spojeno s výměnou celé střechy. Často se přitom využívá varianta s přiznaným trámovím, kdy se střecha zatepluje až nad krokvemi, tedy nad střešním trámovím.

Výborné řešení pro tuto podobu představuje systém TOPROCK. Toto spojení důmyslně konstruovaných držáků a izolačních desek z kamenné vlny, například ROCKWOOL SUPERROCK, umožňuje zateplit střechu jednoduše a kvalitně. Podle typu střešní konstrukce se také nabízí izolace v kombinaci mezi a pod krokvemi. Využití kamenné vlny při rekonstrukci střechy také přispěje ke zvýšení hodnoty domu.

Kamenná vlna ROCKWOOL SUPERROCK je díky svým vlastnostem vhodná pro tepelné, protipožární i akustické izolace.Izolace z kamenné vlny je tvarově stálá a pružná. Dobře přilne ke konstrukci, vyplní požadovaný prostor a zamezí vzniku spár. Všechny tyto vlastnosti přispívají k eliminaci tepelných mostů. Desky časem nesesedají a dlouhodobě zachovávají svoji tloušťku. Účinně zamezují přehřívání v létě a únikům tepla v zimě.

SUPERROCK pro izolace v celém domě

Kamenná vlna ROCKWOOL SUPERROCK je díky svým vlastnostem vhodná pro tepelné, protipožární i akustické izolace. Nabízí přitom velmi široké možnosti využití – jako nehořlavá a současně prodyšná izolace s vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi se přímo nabízí pro zateplení střech (nadkrokevní i mezi a podkrokevní izolace), výplň trámových stropů a podlah, nepochozí podlahy na půdě, zavěšené podhledy a také pro zateplení stropů garáží a sklepů.

Deklarovaný součinitel tepelné vodivosti činí 0,035 W/mK, desky SUPERROCK jsou proto adekvátním řešením i pro realizaci dřevostaveb, nízkoenergetických a pasivních domů.

Kamenná vlna ROCKWOOL SUPERROCK je díky svým vlastnostem vhodná pro tepelné, protipožární i akustické izolace.Ochrání teplo a brání pronikání hluku

V podobě zateplení nad krokvemi poskytnou desky SUPERROCK výbornou tepelnou izolaci, potěší i z pohledu akustických schopností. V závislosti na volbě střešní krytiny a ve spojení se systémem TOPROCK lze snížit množství hluku pronikajícího zvenku do podkroví (vzduchová neprůzvučnost konstrukce je až 55 decibelů). Desky SUPERROCK jsou k dispozici v standardní délce. Na výběr je mezi deseti tloušťkami, od 5 až po 20 centimetrů. Desky patří do třídy A1, jsou deklarovány jako nehořlavý materiál, účinně tak brání šíření ohně.

Realizace nadkrokevního zateplení pomocí speciálních držáků TOPROCK a desek z kamenné vlny ROCKWOOL umožňuje rychlé, jednoduché a kvalitní řešení střechy. Podrobnosti, jak při zateplování s tímto systémem postupovat, lze zjistit například v animaci na webu.

Více informací na www.rockwool.cz.

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem